Arda Güler Real Madrid’de!

Arda Güler Real Madrid’de!

Fenerbahçe, Arda Güler’in Real Madrid’e transferi için görüşmelere başlandığını KAP’a bildirdi. Genç yıldız, sağlık kontrolünden geçmek ve resmi imzayı atmak için Madrid’e gitti.

30 MİLYON EUROLUK REKOR TRANSFER

Real Madrid, Fenerbahçe’ye bu transfer için 20 milyon euro bonservis bedeli ödeyecek. Eflatun-beyazlılar ayrıca oyuncu ve kulüp bonuslarıyla birlikte sarı-lacivertlilere 10 milyon euroluk bir ödeme daha yapacak. Toplamda 30 milyon euroyu bulan satışla Arda Güler, Türk futbol tarihinin en pahalı futbolcusu olacak. Real Madrid ayrıca Fenerbahçe’ye 18 yaşındaki futbolcunun sonraki satışından da yüzde 20 pay verecek. Dünya devi, Arda Güler’le ise 6 yıllık sözleşme imzalayacak.

SONRAKİ SATIŞTAN YÜZDE 20 PAY

Ayrıca, Futbolcunun ileride diğer bir kulübe transferi halinde; Real Madrid CF’in elde edeceği transfer bedelinin %20’si sonraki satıştan pay olarak kulübümüze ödenecektir.” ifadeleri kullanıldı.

“HOŞ GELDİN ARDA”

Real Madrid sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada ise Arda Güler’e “Hoş geldin” dedi. Eflatun-beyazlılar, genç yıldızın, Real Madrid formalı fotoğrafını paylaştı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.