Galatasaray düğmeye bastı!

A+
A-

Süper Lig’de şampiyonluk mücadelesi veren Galatasaray, Türki cumhuriyetlerde top koşturan futbolcuların, Türkiye’de yabancı değil yerli kontenjanından sayılması isteyecek. İşte detaylar…

Galatasaray düğmeye bastı!

Galatasaray, TFF’ye flaş bir öneride bulunmaya hazırlanıyor. Sarı-kırmızılılar oluşturacağı rapor ile Türki cumhuriyetlerde top koşturan futbolcuların, Türkiye’de yabancı değil yerli kontenjanından sayılmasını isteyecek. İşte flaş yabancı oyuncu sınırı önersinde ortaya çıkan detaylar…

Habertürk’ten Çağatay Çelik’in haberine göre Galatasaray, TFF’nin kapısını çalarak Türki cumhuriyetlere dair bir öneride bulunacak. Sarı-kırmızılılar, Türki cumhuriyetlerin vatandaşlığına sahip futbolcuların, Spor Toto Süper Lig’de yabancı değil, yerli kontenjanından sayılmasını önerecek.

Bir süredir bu doğrultuda çalışmalar yapan Galatasaraylı idareciler, TFF’ye Portekiz ve Brezilya arasındaki ilişkiyi örnek gösterecek.

Portekiz ve Brezilya arasındaki özel anlaşmalara göre her iki ülke vatandaşlarının, her iki ülke arasında vize almadan serbestçe hareket edip, herhangi bir çalışma iznine gerek duymadan çalışmalarına olanak tanıyor. Bu anlaşma yüzlerce futbolcuyu da doğrudan etkiliyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.