Eski milli futbolcu Gökhan Zan isyan etti!

A+
A-

Hataylı eski futbolcu Gökhan Zan deprem sonrası yaptığı yardım çağrılarıyla gündeme gelmişti. Eşiyle birlikte canlı yayına katılan Gökhan Zan, gelmeyen kepçe ve vinç nedeniyle isyan etti.

Eski milli futbolcu Gökhan Zan isyan etti!

Galatasaray, Beşiktaş ve A Milli Futbol Takımı’nın eski futbolcusu Gökhan Zan, 11 ili etkileyen Kahramanmaraş merkezli 2 büyük depremin ardından memleketi Hatay’a verdiği destekle ve yaptığı yardım çağrılarıyla gündeme gelmişti. Gökhan Zan ve eşi Müge Uzun Zan, Halk TV’de İsmail Küçükkaya’nın ‘Yeni Bir Sabah’ programına konuk oldu. Zan çifti, Hatay’da yaşanan problemleri anlattı.

Gökhan Zan, “Bu insanlar hala çadır dileniyorlar. Ben insanlığımdan, bu dönemden, bu yüzyıldan utanıyorum”  diye konuşurken eşi de “37 gün geçti hala çadırı olmayan aileler var” ifadelerini kullandı.

Gökhan Zan, bölgede salgın hastalıkların önüne geçilmesi konusunda Sağlık Bakanı’ndan ricada bulundu.

Öte yandan Gökhan Zan, yarım saate gelecek denilen ancak saatlerce gelmeyen kepçe nedeniyle isyan etti. Zan, “Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı’ndan Çağatay ve Ali Bey beni aradılar, “Neye ihtiyacınız varsa, buradayız” dediler. Yarım saate gelecek kepçeyi, o soğukta saatlerce bekledik. Defnedemiyoruz. Enkazda bekledik, tekrar getirdik kendi imkanlarımızla yaptık. Böyle bir insan size yalan konuşuyor. Ben hakkımı helal etmiyorum. Bana yalan söyledi. Ne istediysek gelmedi. Vinç yolda dedi, gelmedi” ifadelerini kullandı.

Eşi Müge Uzun Zan ise şu ifadeleri kullandı:

Bu yardımların sürdürülebilir olması gerekiyor. İnsanlar çok büyük bir dayanışma içerisinde yardımları yığdı. Bu bir yandan da tehlikeli bir durumdu. Bu yardımların doğru bir şekilde, zamana yayılarak koordineli bir şekilde dağıtılması çok önemliydi. Elimizde beş tane çadır var, bebeği olan var, engelli olan var, hasta olan var, en kötü kimse onun ayrımını yapmak zorunda kalıyoruz. Bu çok kötü bir şey. Benim şu anda kendim şahit olduğum en az 10-15 çadırı olmayan, kendi imkanlarıyla naylonlarla çadır yapmaya çalışan insanlar var. 37 gün geçmesine rağmen hala çadırı olmayan aileler var. Bu milletin, bu durumda verdiği sınavın çok güzel sonuçları oldu. Hiç tanımadığım insanları ailem gibi hissettim. Hiç yalnız hissetmedim. Milletin desteğini hissettim.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.