FİFA açıkladı! Dünya Kupası’nda devrim…

FİFA açıkladı! Dünya Kupası’nda devrim…

FIFA, Dünya Kupası ve Kulüpler Dünya Kupası için devrim niteliğinde kararlar aldı. Dünya Kupası’nda ülke sayısı 48’e, Kulüpler Dünya Kupası’ndaki takım sayısı ise 32’ye çıkarıldı.

7 TAKIM KATILIYORDU

Kıtaların şampiyonlarının yer aldığı turnuva, 7 takımla oynanıyordu. AFC Şampiyonlar Ligi şampiyonu, Afrika Şampiyonlar Ligi şampiyonu, Kuzey Amerika’da düzenlenen CONCACAF Şampiyonlar Ligi şampiyonu, Güney Amerika’da düzenlenen CONMEBOL Libertadores, Okyanus kıtası organizasyonu OFC Şampiyonlar Ligi şampiyonu, UEFA Şampiyonlar Ligi şampiyonu ve ev sahibin ülkenin yerel lig şampiyonu olmak üzere yedi takım katılıyordu.

Dünya Kupası

YENİ SİSTEMDE AVRUPA’DAN 8 TAKIM

Bugün yapılan açıklamaya göre 2021 ile 2024 yılları arasındaki Şampiyonlar Ligi şampiyonları, katsayı sıralamasına göre 8 Avrupa takımı, Asya kıtasından 4 takım, Afrika kıtasından 4 takım, Güney Amerika kıtasından 6 takım, Avustralya’dan 1 takım, Kuzey ve Orta Amerika’dan 4 takım ve ev sahibi ülkenin takımı katılacak. Bu turnuvada dağıtılacak para hayli yüksek olacak.

Dünya Kupası

EN ÇOK KAZANAN REAL MADRID

İlk kez 2000 yılında oynanmaya başlanan turnuvada 5 kez şampiyonluk yaşayan Real Madrid, bu kupayı en çok kazanan takım. İspanyol devi, bu turnuvayı üst üste 3 kere kazanarak rekor kırmıştı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.