Fenerbahçe’de gerginlik Zelenski sloganı atıldı!

A+
A-

Fenerbahçe Yüksek Divan Kurulu toplantısına Dinamo Kiev maçındaki “Putin” tezahüratı gerginliği yansıdı. Üyelerden biri, “Zelenski” sloganı attı ve özür dilenmesi çağrısı yaptı. Ali Koç ise Ukrayna Büyükelçisi’nin sözlerini hatırlatarak “Ukrayna Büyükelçisi’nin hadsiz söylemleri sonrasında o bizden özür dilemeli. ” dedi.

Fenerbahçe’de gerginlik Zelenski sloganı atıldı!

Fenerbahçe Başkan Ali Koç, “Yıllardır olimpiyatlara en çok sporcuyu gönderen kulübüz. İnşallah bu gelişmeyi üzerine koyarak devam ettiririz.” dedi.

Başkan Ali Koç’un elinden 60 yıl plaketi alan Osman Atakan Tekin, 1962 yılında 17 yaşında atletizm takımına katılan bir delikanlı olarak bugünleri göreceğini hayal dahi edemediğini belirterek, “Mithatpaşa Stadı’nda Fenerbahçe formasını teriyle ıslatan bir atlet, bugün burada 60. yıl plaketini alma şerefine nail oluyor. Allah’a şükrediyorum bu günleri gösterdiği için. 10 yıl sonra 70. yıl plaketi için burada olmayı temenni ederim.” dedi.

UKRAYNA’YA ÖZÜR

Toplantıda, konuşma yapması için kürsüye çağrılan üyelerden Cengiz Tokgöz, Dinamo Kiev maçında bazı taraftarların “Putin” sloganı atmasını eleştirerek, “Yönetim kurulu umarım Ukrayna’dan özür dilemiştir.” dedi.

Bu söz üzerine müdahalede bulunan Yüksek Divan Kurulu Başkanı Uğur Dündar, slogan atıldığı sırada yönetim locasında maçı izlediklerini ve sloganın farkına varamadıklarını belirterek, “Başkana mesajlar gelince bana sordu ve ben de sosyal medyada gördüm öyle bir şeyin olduğunu. Çok lokal ve bir avuç grubun yaptığı çirkin, kabul edilemez davranışı, Fenerbahçe’ye, bütün camiaya mal etmek de çirkindir. Fenerbahçe hiçbir zaman böyle bir çirkinlikle bağlaştırılamaz.” değerlendirmesinde bulundu.

ZELENSKİ SLOGANI

Tekrar konuşan üye Tokgöz ise kürsüden, “Bence özür dilemek gerekliydi. 1881 numaralı üyeyim. O halde ben de ‘Zelenski, Zelenski, Zelenski‘ diye bağırıyorum.” ifadesini kullandı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.