“8. İstanbul Kupası Turnuvası” töreni Fenerbahçe stadında yapıldı

“8. İstanbul Kupası Turnuvası” töreni Fenerbahçe stadında yapıldı

Toplumsal cinsiyet eşitliğine önem veren ve HeForShe hareketini destekleyen Fenerbahçe “Yaşayan Stat Projeleri” kapsamında anlamlı bir organizasyona daha ev sahipliği yaptı.

8. İstanbul Kupası Turnuvası


 Kurumsal firmaların kadın çalışanları ve yöneticileri ile bireysel olarak bir araya gelip takım kuran kadınlardan oluşan ekiplerin katıldığı “Kızlar Sahada 8. İstanbul Kupası”nın #iyifutbol kategorilerindeki ödül töreni Ülker Stadyumu Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Spor Kompleksi’nde gerçekleştirildi.

8. İstanbul Kupası Turnuvası

2013 yılından bu yana, “YAPAMAZSIN” diye kodlanan toplumsal cinsiyet kalıplarını kırmak, kız çocuklarının ve her yaştan kadının futbol yoluyla güçlenmesini sağlamak için çalışan Kızlar Sahada, bir gelenek haline gelen İstanbul Kupası’nı bu yıl 8. kez düzenledi. Turnuvada toplamda 16 takım ve 201 kadın oyuncu sahaya çıktı.

8. İstanbul Kupası Turnuvası

Organizasyonun iyi futbol kategorilerindeki ödül töreni yapıldı. Ödül alan ekipler şöyle:
#iyifutbol Takım Ödülü kategorisinde Total Energies takımı
#iyifutbol Oyuncu Ödülü kategorisinde Merve Çağlar – Ayça Canbek
#iyifutbol Taraftar Ödülü kategorisinde Liberta FC  takımı taraftarları
#iyifutbol Antrenör Ödülü kategorisinde Total Energies Samet Çetin
#iyifutbol En Yaratıcı Pankart Ödülü kategorisinde Womanchester takımı
 
Stadı gezen konukları, Fenerbahçe Televizyonu’na röportaj verdi ve bu organizasyona ev sahipliği yapan Kulübe destekleri için teşekkür etti. 

8. İstanbul Kupası Turnuvası

Hukukçu Fenerbahçeliler Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Ecem Çetin: “Kızlar Sahada kadınların ön planda olmasını isteyen ve bunun için de aslında futbolu araç olarak kullanan bir organizasyon. Kadınların toplumun her kesiminde ön planda olması, eşit haklara sahip olduğumuzu vurguluyor. Bu kapsamda Kızların Sahada İstanbul turnuvasına katılan takımların kaptanlarıyız biz. Ayrıca bugün burada bizi ağırladıkları için taraftarı olduğum Fenerbahçe Spor Kulübü’ne çok teşekkür ediyorum. Çok kapsamlı bir stat turu yaptık. Kadınlar ve çocuklar için çok anlam ifade eden bir davranış.”

Hukukçu Fenerbahçeliler Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Gökşen Eren: “Kızlar Sahada kadınların futbol aracılığıyla ön planda olmasını sağlayan organizasyon. Bu kapsamda da İstanbul Turnuvası düzenlendi. Kapanışta Fenerbahçe Spor Kulübü bizleri ağırladı. Bir taraftarı olarak stada her geldiğimizde ayrı heyecanlanıyoruz ama şu an burada olmak çok daha farklı bir duygu. Bunun için Kulübümüze çok teşekkür ediyoruz.”

8. İstanbul Kupası Turnuvası

Kızlar Sahada Yöneticisi Kiraz Öcal: “Kızlar Sahada 2013 yılında kurulmuş, kız çocuklarını ve kadınları futbol yoluyla güçlendiren bir futbol platformu. İlk kurulduğu yıldan itibaren turnuva düzenliyoruz. İstanbul Kupası’nın bu yıl 8’incisini düzenledik. Bizim için önemli olan skor değil, saha içinde gösterilen iyi futbol ve fair play anları ve dayanışma. İyi futbol kupa törenini Fenerbahçe’nin ev sahipliğinde yapmamızın ayrı bir değeri var. Çünkü HeForShe imzası olan tek kulüp. Bununla ilgili güzel çalışmalar yapıyor. Vizyonlarımızın da çok iyi örtüştüğü bir kulüp olduğu için bugün burada bizi misafir ettiğiniz için çok memnunuz.”

Dostluk Spor Yöneticisi Hande Dengizer: “Dostluksor 1973 yılında Moda’da 6 kadının girişimiyle kuruldu. Anadolu’nun birçok yerinde Türkiye’de kadının futbol oynayabileceğini göstermek için sahalarda yer aldık. Türkiye’nin ilk kadın takımıyız. Birçok sosyal sorumluluk projesine imza attık. Kızlar Sahada organizasyonunu gerçekleştirenleri tebrik ediyorum. Kadın futbolunun ülkemizde çok iyi yerlere geleceğini düşünüyorum.”

8. İstanbul Kupası Turnuvası

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.