Gazeteci Uğur Dündar Fenerbahçe’de!

09.04.2022
69
A+
A-

Fenerbahçe’deki yüksek divan kurulu başkanlığı seçimi sonuçlandı. Uğur Dündar, Fenerbahçe’nin yeni yüksek divan kurulu başkanı olarak seçildi. Fenerbahçe Kulübü Yüksek Divan Kurulu (YDK) Olağanüstü Seçimli Genel Kurulu’nda 1871 oyun 824’ünü alan Uğur Dündar başkanlık koltuğuna otururdu.

Gazeteci Uğur Dündar Fenerbahçe’de!

Fenerbahçe camiası, Divan Kurulu’nda bir araya geldi. Yüksek Divan Kurulu başkanı, bugün yapılan seçim ile belli oldu.

Fenerbahçe Faruk Ilgaz Tesisleri’nde saat 10.00-15.00 arasında yapılacak seçimde mevcut başkan Vefa Küçük’ün yanı sıra Uğur Dündar, Nail Kır ve Sait Yılmaz başkanlık için yarıştı.

3094 OY KULLANILDI

Fenerbahçe Kulübü Yüksek Divan Kurulu (YDK) Olağanüstü Seçimli Genel Kurulu, Faruk Ilgaz Tesisleri’nde gerçekleştirildi. Vefa Küçük, Uğur Dündar, Sait Yılmaz ve Nail Kır, YDK başkanlığı için yarıştı. 14 sandıkta 3 bin 76 üyenin oy kullanma hakkına sahip olduğu olağanüstü seçimli genel kurulda 1871 üye oy kullandı. 824 oy alan Uğur Dündar başkanlık koltuğuna otururken, Vefa Küçük 799, Nail Kır 122, Sait Yılmaz 117 oy aldı. 9 oy ise geçersiz sayıldı.

Sonucun ardından açıklamada bulunan Uğur Dündar, çocukluk hayalinin gerçekleştiğini söyledi.

Seçimin kazananının Fenerbahçe olduğunu dile getiren Dündar, “Fenerbahçe için birlik ve bütünlük mottosuyla yola çıkan bu ekibe, gönüllü katkıda bulunan çok değerli çalışma arkadaşlarıma, yönetimde görev alacağımız çok değerli ekibe sonsuz teşekkürler ediyorum. Biz Fenerbahçe’de mevcut olan fay hatlarını derinleştirmek için değil, tam tersine kırgınlıkları gidermek, birlik ve bütünlük içinde olmayı sağlamak, Yüksek Divan Kurulu üyelerine hak ettikleri saygıyı ve ilgiyi göstermek için geldik. Hiçbir gizli ajandası olmayan bir Uğur Dündar olarak her zaman kapımı açık tutacağım. Kapımdan bütün Yüksek Divan Kurulu üyelerinin rahatlıkla girebileceği ve kulübümüzün yönetimini başarılı kılmak için elimizden gelen tüm gayreti sergileyeceğimiz bir dönemi başlatıyoruz.” diye konuştu.

Adaylığını ilan etmeden önce yaptıkları görüşmede başkan Ali Koç’a, birlik ve bütünlük için yola çıktıklarını söylediğini anlatan Dündar, şunları kaydetti:

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Ali Koç, Yüksek Divan Kurulunun başkanlığına seçilen Uğur Dündar’ı tebrik etti.

Seçim sonucunun ardından kürsüye çıkan Ali Koç, “Yüksek Divan Kurulu yıllardır böyle çekişmeli bir yarışa sahne olmadı. 3-4 adaylı yarış yıllardır görmedik. 4 bin küsur üyenin 3 bin 72’si aidatlarını ödedi. Bin 874 kişi oy kullandı. Sanırım bu da rekordur. Onun için Fenerbahçe camiası en büyük alkışı hak ediyor. Emeği geçen, 4 aday için çalışan ve sandıkta görev alan herkese teşekkür ediyorum. Tüm camialara örnek olacak bir seçim yarışı geçirdik. Sayın Uğur Dündar sizi tebrik ediyorum. Son aday olarak ortaya çıktı ama ilk aday olarak seçimi bitirdi. İki yıl boyunca Uğur Dündar, Yüksek Divan Kurulu başkanımız olacaktır.” ifadelerini kullandı.

Ali Koç, eski başkan Vefa Küçük’e de kendilerine yapmış olduğu rehberlik için camia adına teşekkür etti.

Fenerbahçe Kulübü Yüksek Divan Kurulu Başkanı Vefa Küçük, seçimi kazanan ve görevini devredeceği Uğur Dündar’ı kutladı.

Daha önce Aziz Yıldırım’a karşı başkanlık seçimini 1 oyla kaybettiği halde hiçbir zaman küsmediğini ve kulübünü bırakmadığını vurgulayan Küçük, şunları aktardı:

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

EnglishTurkish