İsmail Balaban’ın ikiz kardeşi Turan Balaban kimdir? işte merak edilenler…

A+
A-
İsmail Balaban’ın ikiz kardeşi Turan Balaban kimdir? işte merak edilenler…

İsmail Balaban 33 yaşında ve aslen Antalyalı. Kendisi gibi güreşçi olan ikizi Turan Balaban ile birlikte birçok güreş müsabakasına çıkan İsmail Balaban hakkında merak edilenler…

İsmail Balaban, 652 ve 655. Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nde birinci gelerek iki kez başpehlivan unvanını kazanmıştır.

Aydın Adnan Menderes Üniversitesi’nde Beden Eğitimi Bölümü’nü bitiren İsmail Balaban, kendisi gibi yağlı güreşçi olan Turan Balaban’ın ikizidir.

Acun Ilıcalı'nın sunduğu TV8 Survivor 2021 ünlüler takımı yarışmacısı İsmail  Balaban'ın kardeşi Turan Balaban ile benzerliği şoke etti! İsmail Balaban  kimdir?

İsmail Balaban, 652 ve 655. Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nde birinci gelerek iki kez başpehlivan unvanını kazandı. 2013 yılında Ali Gürbüz’ün doping testi pozitif çıktığı için kaybettiği başpehlivanlık finalinin 1.si ilan edildi.

Yağlı güreş şampiyonluğu: 2012 Kırkpınar Başaltı üçüncülüğü

2013 Kırkpınar başpehlivanlığı
2014 Kurtdereli başpehlivanlığı
2014 Kırkpınar ikinciliği
2015 Kurtdereli ikincliği
2016 Kurtdereli üçüncülüğü
2017 Kırkpınar başpehlivanlığı
2018 Kurtdereli başpehlivanlığı
2019 Elmalı Yağlı Güreşleri ikinciliği

İsmail Balaban'ın nişanlısı kimdir? İsmail Balaban'ın nişanlısı Gamze  Atakan kimdir, kaç yaşında? - Haberler

Ne zaman başpehlivan oldu: 2012 yılında gerçekleşen 651. Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nde başaltında üçüncü olarak başpehlivanlık kategorisinde mücadele etme hakkını kazandı. 2013 yılındaki 652. Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nde finale kalıp başpehlivan olmayı başardı.

2014 yılındaki 653. Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nde finalde Fatih Atlı’ya yenilerek 2. oldu. 656. Kırkpınar Yağlı Güreşleri finalinde Orhan Okulu’yu yenerek 2. kez Başpehlivan oldu. 2013 yılında yapılan 652. Kırkpınar yağlı güreşlerinde ise Ali Gürbüz’e finalde yenildi. Fakat Ali Gürbüz’ün doping testi pozitif çıkınca ve altın kemer İsmail Balaban’a verildi.

2014 yılında, Kurtdereli Yağlı Güreşleri’nde aldığı başpehlivanlıktan sonra, 2015’te ikincilik, 2016’da üçüncülük ve ve 2018 yılında yeniden Kurtdereli başpehlivanı unvanını almıştır.

Nişanlı' krizi patlak vermişti... İsmail Balaban'ın kardeşi Turan Balaban'dan  yeni açıklama!

‘Nişanlı’ krizi patlak vermişti…

Survivor 2021’de Ünlüler takımında mücadele eden İsmail Balaban, iletişim ödülünü kazanmasının ardından annesi Ümmü Gülsüm Balaban ile yaptığı telefon görüşmesiyle gündeme bomba gibi düştü. Anne Balaban’ın İsmail Balaban’ın nişanlısının hakkında söyledikleri olay yaratırken Turan Balaban, konuya ilişkin yeni bir açıklamada bulundu. Turan Balaban, ‘İsmail ile uzun süredir konuşamadığı için anlık duygular ile hareket etmiş ve bu konuşmaların yayınlanmayacağını düşünerek böyle bir konuşma yapmıştır.’ dedi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Dans Ma Culotte dedi ki:

    Great content! Keep up the good work!

tr Turkish
X