Kadın futbolunda derbi zamanı!

A+
A-
Kadın futbolunda derbi zamanı!

Fenerbahçe’de Kadın Futbol Takımının İmza Töreni Gerçekleştirildi.

Fenerbahçe Kadın Futbol Takımının imza töreni, Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Spor Kompleksi 1907 Tribünü’nde gerçekleştirildi.

Kadın Futbol Takımının Menajeri Jessica Lynne Çarmıklı ile Kadın Futbol Takımının Teknik Direktörü Nihan Su, basın önünde imzaları attı.

Fenerbahçe Kadın Futbol Takımının Menajeri Jessica Lynne Çarmıklı:Bu ülkede kadın futbolu için çok büyük bir potansiyel var

Fenerbahçe Kadın Futbol Takımının Menajeri Jessica Lynne Çarmıklı, “Öncelikle burada olduğunuz için ve kadın futboluna ilgi gösterdiğiniz için çok teşekkür ediyorum. Benim için burada, bu masada olmak gerçekten çok büyük bir onur. Fenerbahçe gibi bir kulübü temsil etmek benim için gerçek anlamda büyük bir onur, aynı şekilde kadın futbolunda olmak da… İnanıyorum ki bu ülkede kadın futbolu için çok büyük bir potansiyel var. Sadece ülke çapında değil, Avrupa çapında da gerçekten çok büyük potansiyeli olan bir ülke burası. Futbol, her zaman benim kalbime çok yakın oldu, çünkü futbol sayesinde çok fazla fırsat elde ettim. İnanıyorum ki Türkiye’deki kadınların da bu fırsatı elde etme hakkı olduğunu düşünüyorum. 114 yılını tamamlamış bu kulüpte, burada bulunduğum için ve bu takımın kadın futbolunu kurduğumuz için gerçekten çok mutluyum.…” dedi.

Göstermiş oldukları ilgi ve sahip oldukları vizyondan dolayı Başkanımız Ali Y. Koç ve Yönetimimize de teşekkür eden Jessica Lynne Çarmıklı, “Aynı zamanda Başkanımız Ali Y. Koç’a ve Yöneticimiz M. Kemal Danabaş’a da çok teşekkür etmek istiyorum. Göstermiş oldukları bu destek ve bu vizyona sahip oldukları için teşekkürler. Bu branş UEFA tarafından da çok önem gösterilen bir branş. Burada, bu kulüpte olduğum için, Başkanımızın ve Yönetimimizin bu desteğine sahip olduğum için ben de çok şanslıyım.” şeklinde konuştu.

Teknik Direktör Nihan Su: “Fenerbahçe’nin, kadın futbolu şubesi açması takdire şayan ve devasa bir adım

Futbol Kadın Takımının Teknik Direktörü Nihan Su ise, “Tüm katılımcılara sevgi ve saygılarımı sunuyorum. Biraz heyecanlıyım. Kadın futbolu adına, kadın antrenörler adına gerçekten çok doğru bir yerde olduğumu şu anda sizlerle birlikte yaşayarak daha iyi deneyimlemiş oldum. Herkese, Fenerbahçe Ailemize merhaba diyerek, Kemal Bey’e de teşekkür ederek sözlerime başlamak istiyorum. İlk 11 yılı futbolculuk olmak üzere 1995 yılından bu yana kadın futbolunun bizzat içerisinde bulunmaktayım. Bu süreçte kız çocuklarınızın kendini geliştirmesi, engelleri aşabilmesi ve tabii ki başarılı olması için de gerçekten ciddi bir emek de ortaya koyduğumu söyleyebilirim. Bugün geldiğimiz bu noktada Türkiye’nin en büyük spor kulübü ve aynı zamanda en büyük sivil toplum örgütü olan Fenerbahçe’nin, kadın futbolu şubesi açması ise takdire şayan ve devasa bir adım. Fenerbahçe gibi özellikle son üç yıldır Türkiye’de toplumsal cinsiyet eşitliği ile kadın ve kız çocuklarının korunması ve bu noktada büyük çaba gösteren, çalışmalar yapan bir devin, kadın futboluna adım atması; bu alanda son yıllarda yükselerek devam eden gelişmeleri taçlandıran, kadın futbolunu markalaştırma yönünde en önemli unsurların başında gelmektedir. Bir kadın futbol emekçisi olarak kendi adıma 26 yılın sonunda bu noktaya varabildiğimiz için çok ama çok mutlu olduğumu ifade edebilirim. Ben de Fenerbahçe Kadın Futbol Takımı’nın teknik direktörü olmanın tarifsiz gururunu ve onurunu yaşıyorum. Bunun için Başkanımız Ali Koç başta olmak üzere tüm Fenerbahçe ailemize teşekkürleri bir borç biliyorum. Ekibimizle ve futbolcularımızla birlikte bu forma altında büyük ve öncü başarılara imza atmak için çok çalışacağımızın sözünü büyük Fenerbahçe camiasına veriyorum. Ben de Jessica’nın söylediği gibi futbol topunu kalbime yakın tutan insanlardan biriyim. Türkiye’nin her noktasında, Avrupa’nın ve Dünya’nın her noktasında aynı ruh için mücadele eden tüm kadınlarımız ve kız çocuklarımız için birlikte olmaya onları davet ediyorum. İnşallah çok güzel başarılarla Fenerbahçe Spor Kulübümüze yakışır bir şekilde de Kadın Futbol Takımımızı sizlere izlettirmek istiyoruz. Hepinize tekrar teşekkür eder, saygılar sunarım.” diye konuştu.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.