Louis van Gaal’den en iyi Antrenör ödülü

Louis van Gaal’den en iyi Antrenör ödülü

Louis van Gaal, Sarina Wiegman’a En İyi FIFA Kadın Antrenörü ödülünü takdim etti.

“Dünyanın en iyi koçu: Bunu asla başaramadım.” Bunlar efsanevi Hollandalı Louis van Gaal’ın adını ulusal folklora eşit şekilde kazımış bir koçluk meslektaşına dün söylediği sözlerdi.2017’de Sarina’nın Wiegman’ın Hollanda’sı evdeki kalabalığı parıldayan bir Kadınlar Avrupa şampiyonluğu zaferiyle büyüledi. İlk kez En İyi FIFA Kadın Antrenörü oldu.Sonraki iki yılda aynı ödül için ikinci oldu.

Wiegman daha sonra Hollanda’yı FIFA Kadınlar Dünya Kupası Fransa 2019™’da gümüş madalyaya ve on maçta on galibiyetle UEFA Kadınlar EURO elemelerine yönlendirdi. Bu başarılar, yine En İyi FIFA Kadın Koçunu kazandığı anlamına geliyor. Yaklaşık iki hafta sonra, Oranje Vrouwen bu kez Kadınlar Olimpik Futbol Turnuvasında bir podyum daha kazanmaya çalışacak. Brezilya, Çin Halkla İlişkiler ve Zambiya’dan oluşan bir grup ilk sırada yer alıyor. Toyko’dan kısa bir süre sonra, Wiegman İngiltere’nin dizginlerini devralacak. Japonya’ya gitmeden önce, Hollanda ekibi Zeist’te bir eğitim kampı düzenledi. COVID-19 seyahat kısıtlamaları nedeniyle Güney Afrika’ya karşı oynanan bir ısınma maçının iptal edilmesi gerekmesine rağmen, son bir seansta 1.000 hayran kahramanlarını izlemeye davet edildi. Sonunda, Van Gaal elinde iki kupayla sahaya çıktı.

Vivianne Miedema’ya da bir onur verildi

Wiegman, kupasını takdim ettikten sonra, “Bu gerçekten özeldi,” dedi. “Asıl ödül töreni geçen Aralık ayındaydı ve çevrimiçi olarak sunuldu. Louis’in buraya gelip Vivianne’e ödülünü de takdim etmesi bence harika. Ona 20 yıl önce Hollanda formasıyla 100. maçımı oynadığımı söyledim ve o da bana bunun için bir ödül verdi. O zamanlar Hollanda erkek milli takımının koçuydu ve şimdi 20 yıl sonra bana bu büyük ödülü veriyor, tabii ki tüm takım için – hem oyuncular hem de personel için.” Miedema için, İngiltere’de savunmaları korkutan başka bir sezonun ardından, daha fazla gümüş eşya görünürde. “Açıkçası, böyle bir ödül almak oldukça özel,” dedi. Ama umarım birkaç hafta içinde eve olimpiyat madalyası ile dönerim. Şu anda mesele bu. “Gerçekten zorlu bir turnuva olacak. Dünya Kupası veya EURO’dan farklı olacak. Sadece olabileceğimizin en iyisi olmalıyız ve umarım bu yeterli olur.”

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.