Trabzonspor’da Fode Koita’ya imza töreni düzenlendi

A+
A-
Trabzonspor’da Fode Koita’ya imza töreni düzenlendi

Yeni transfer Fode Koita için Başkan Ahmet Ağaoğlu’nun katılımıyla Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri Futbol Koordinasyon Merkezi’nde imza töreni düzenlendi.

İmza töreninde konuşan Başkan Ahmet Ağaoğlu, “Koita aslında geçtiğimiz sezon devre arasında gündemimizde olan bir oyuncuydu. Devre arasında bu transferi gerçekleştirmek istedik ama finansal koşullardan dolayı nasip olmadı, kısmet bugüneymiş. Yattara’dan sonra kulübümüze gelen ikinci Gine’li Koita. Doğal olarak Gineli olduğu için Yattara’nın, forvet olduğu için de bugüne kadar aldığımız forvetlerin performansından daha iyi bir performans bekliyoruz. Kendisi de bu bilincin içerisinde. Zaten öncesinde kendisiyle bir konuşma yaptık, kulübümüzü ve ligimizi yakından tanıyor. Hocamızın istediği bir oyuncuydu, hocamızın talepleri doğrultusunda bu transferi gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Prensip anlaşmasına vardığımız ve sözleşme imzaladığımız dört oyuncumuzdan bir tanesiydi. Yarın da inşallah Marek Hamsik sağlık kontrolünden geçtikten sonra onunla da imza töreni yapacağız. Çok büyük bir kulübe geldi, büyük bir camiaya geldi. Trabzonspor forması giymenin bir ağırlığı var, Trabzonspor formasını taşımak kolay değil. Her sporcunun daha doğrusu her atletin üstesinden kalkabileceği bir yük değil. Camia büyük, beklenti büyük. Başarısızlığa asla tahammülü olmayan, başarıyı ve şampiyonluğu da bugün değil dün isteyen, sabır kelimesinin çok fazla bir anlam ifade etmediği bir camia Trabzonspor camiası. Doğal olarak bizim diğer camialardan farklılığımız ve pek çok özelliğimden bir tanesi de bu. Adım gibi eminim ki Koita bu süreci başarıyla yönetecektir. Camiamızın, taraftarlarımızın beklentileri doğrultusunda hizmet edecek ve bu sene şampiyonluk mücadelesi verecek olan Trabzonspor Kulübü’nde bu mücadelenin en önemli aktörlerinden biri olacaktır. Kendisinin ligimizde tanınmasını sağlayan, ligimize hazırlayan Kasımapaşa Kulübü’ne de oyuncu üzerindeki emeklerinden dolayı teşekkür etmek istiyorum. Ben tekrar yönetim kurulumuz, camiamız ve taraftarlarımız adına kendisine hoş geldin diyorum” dedi.

Trabzonspor’da olmaktan büyük mutluluk duyduğunu belirten Koita ise, “Öncelikle herkesi selamlıyorum. Benim burada olmamı sağlayan ve bizi burada en iyi şekilde ağırlayan herkese çok teşekkür etmek istiyorum. Zor bir sezon oldu ve bu noktaya gelene kadar çok zorluklar atlattık. Şu an burada olduğum için çok mutluyum. Çok konsantre olacağım ve hedeflerimizi gerçekleştirebilmek için elimden gelenin en iyisini yapacağım. Kasımpaşa’da geçirdiğim yılların hatırına ben de onlara çok teşekkür ediyorum. Bugün bir aile olarak buradayız ve buradaki herkese de teşekkür ediyorum” diye konuştu.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

tr Turkish
X