Mustafa Cengiz’den ayrılık konuşması!

Mustafa Cengiz’den ayrılık konuşması!

KİM BAŞKAN OLURSA DESTEKLERİM

Galatasaray’a hizmet etmek için aday olan başkanlardan kim seçilirse destekleyeceğini ifade eden başkan, “Adaylar Galatasaray’a hizmet için aday oluyor. Neden oluyor? Galatasaray’a başkan olmak için. Benim bunlara bir saygısızlık etme hakkım yok. Beğen ya da beğenme, sev ya da sevme. Benim başkanım olduğunda ben onu divandan sicile, sicilden her kurumuna kadar desteklemeye mecburum. 3,5 senedir bu zihniyette çalışıyor demeyeceksiniz! Bu zihniyet ne? Ben bunu da merak ediyorum. Bizim zihniyetimiz Atatürkçü, demokrat ve laik bir zihniyet. Bu zihniyete karşı ne mücadele veriyorsun? Nerede, neyi yönetemedik? Avrupa’da başarılı olamadık. Eleştir. Devre arası yerimden kalkamadım. Soyunma odasına girmem. Ne otobüse binerim ne başka bir şey. Bir kızcağız konuşmuş geldi diye. Bir endişe gördüm ve bir kere gece gittim. Hocam geleyim dedim. O da sağ olsun buyur dedi. Çocuklar devamlı bana doğru geliyordu. Oturdular. Onlar tatlı yemeye girdiği anda ben çıktım, çıkarken bakın biz önemli değiliz, çarşambaya kadar üzülüyoruz; ama siz yenildiğinizde çocuklar uzun vadeli ağlıyor. Lütfen onları düşünün onlara göre oynayın dedim. Teşekkür ettim gittim. 3,5 senedir ne soyunma odasına girdim ne uçakla gittim. Yurtdışı hariç. Hiçbir zaman aynı otelde kalmadım. Otobüse binmedim. Soyunma odasına girmedim. 3,5 sene! ‘Neler çekeceğiz’ demiş. Günah değil mi? Burada eski yönetimde bulunanları dostça uyardım. Ben de profesyonellik yaptım. Siz de profesyonelsiniz. Ayrıldığın yeri karalarsan, seni işe ya da yönetime alacak kişiler düşünür. Ben düşünürüm. Sen niye onları karalıyorsun? Yapmasınlar. O zaman attığım bir şey var mı? Var. Öyleleri de var. Yapmasınlar. Alkol bütün kötülüklerin anası.” diye konuştu.

YENİ GELECEK YÖNETİME TAVSİYELER”

“Buraya gelecek olan yönetici, başkan sakın şunu düşünmesin; haftada bir yönetim kurulu toplantısı var. Bir saat takılır giderim. Hayır! O masanız evrak dolu olacak. Haftada bir temizlediğiniz vakit bir yığın evrak temizleyeceksiniz. Her gün her saati Galatasaray’a vereceksiniz. Hem işime hem Galatasaray’a bakayım derseniz olmaz. O gün istifa edin. Yüklendiğiniz göreve bakın o gün ayrılın. Öyle gelip bir saat, üç saat uğrayıp gitmek yok. Tam zamanlı olacaksınız. Allah işinizi rast getirsin. İşinizi yürütün. Kaç başkan iflas etti biliyor musunuz? Saymıyorum. Onlar biliyor. Kaç başkan hasta oldu? Özhan Canaydın hasta oldu. Özhan Ağabeyi gömdük. Bunu itiraf edelim arkadaşlar. Kaç başkanı ağlatıyorduk divanda ben biliyorum. Kaçırmayın arkadaşlar. Sonra da kaçtı demeyin. Ayıp. Bazı sahte hesaplar yapıyor. Bir de onlara troll hesap deyip mertebe veriyorlar. Yapmayın. Onlar da kızabilir. O hesaplara da bir şey demiyorum. Bir tanesi başkan gitmeden önce akıl raporu alsın demiş benim için.  Birçok şeye kızmıyorum, gülüyorum.”

“DESTEKLEDİĞİM BAŞKAN ADAYI ŞU AN YOK”

Desteklediği bir başkan adayının şu anda olmadığını söyleyen başkan Mustafa Cengiz, “Şu an için yok. Şu anda herkes için eşit mesafedeyim. Cumaya kadar bakalım. Mevla’m neyler, neylerse güzel eyler. Kendisi beni hatırlamıyor ama içlerinde en fazla tanıdığım 30 yıldır Yiğit Şardan’dır. Kendisi tribün arkadaşım eski Ali Sami Yen’den. Bakacağız. Ona göre karar vereceğiz. Şimdiden şunu destekliyorum dersem, artı da yazabilir eksi de. Bizi sevmeyen de çok. Gayet normal. Adayı yıpratmak tehlikesi de var. Kimisi diyor ki bu seçim hoca ile hocaya karşı olanlar arasında geçiyor. Yok böyle bir şey. Gelen kişiler hocayı da getirebilir. Bu onun tasarrufu. Hiçbir şey diyemem. Şahsi tasarrufumu söyledim ben. Yönetimimi bile katmadım. Dediklerimi iyi okusunlar.” dedi.

YÖNETİMİMİZİ BAŞARILI BULUYORUM

Yönetimi şahıslara indirgemeden bir ekip ruhuyla çalıştıklarını vurgulayan başkan, “Gerçekten ben kendime puan vermem. Ben bize veririm. Galatasaray yönetimi, denetimi, sicili, haysiyet divanı ile beraber bir bütün. Aslında Galatasaray’ın kendisi bir bütün. Camia bize destek veriyor ki biz yapıyoruz. Camia olmadan biz hiçiz. Ben yönetimimizi ve camiamızı bu süreçte bütün olumsuz eleştirilere, ağır eleştirilere rağmen başarılı buluyorum. Bize destek verdiklerini biliyorum. Yapılandırmayla ilgili keşke pandemi olayı olmasaydı da genel kurul olsaydı ben alkışlanacağını biliyordum. O konuda da sınırlı sayıda konuşuyoruz. Saklılık, gizlilik sözleşmemiz var. Aslında en çok biz konuştuk. Fenerbahçe yaptım bitti dedi hiç kimse sormadı. Trabzon bizden önce neredeyse imzaladı kimse sormadı. Yaptık bitti dedi. Beşiktaş sormadı. İmzaladı onlarda. Sırada imzalayacaklar da var bir sürü müracaat ediyorlar. Henüz bankalar birliği yapmadı. Sağ olsunlar bize yaptı. Yandaş demeyin yapmayın arkadaşlar. Ben Cumhurbaşkanı’nı da severim. Bize çok katkısı oldu. Bunun mimarı da Cumhurbaşkanıdır. Niye inkâr edelim ki Galatasaray’a katkı yapan birine teşekkür etmeyi. Bütün bakanlar hepsi bize yardımcı oldu. Bizim takımdan da değil, Türk sporuna yardımcı oldular.” şeklinde konuştu. 

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

tr Turkish
X