Şenol Güneş “Daha üst seviyeye çıkacak gücümüz var”

A+
A-
Şenol Güneş “Daha üst seviyeye çıkacak gücümüz var”

Şenol Güneş, kadroyu çok zorlanarak 30 kişiden 26’ya düşürdüklerinin altını çizerek, şunları kaydetti: “Dört arkadaşımızı bıraktık, bırakmak zorundaydık, onlara UEFA izin vermiyor. Onlar çok değerli, iyi de çalışıyorlar. Mahmut’un biraz sıkıntıları vardı, Efecan, Halil ve Gökhan’dan memnundum, birini seçecektik. Onlar da teşekkür ettiler, akşam biraz zorlandık. Şimdi 26 oyuncuyla buradayız, yarınki maçtan sonra genel durumumuzu bir daha göreceğiz. İdman eksiği olan arkadaşlarımızı, belki daha önce oynamayan oyuncuları yarın kullanacağım. Diğer iki maçta kullandığım, performansı henüz istediğimiz seviyede olmayan arkadaşları belki orada kullanırız, değilse daha sonraki maçlar için kullanırız. Herkes aynı konumda hazır değil, bunları düşünüyoruz. Hedefimizi biliyorsunuz, merdivenin ilk basamağı İtalya maçıyla başlayacak, daha üst seviyeye çıkmamız gerek, çıkacak gücümüz var.”

“Kampın ambiyansı çok iyi”

A Milli Takım Teknik Direktörü, “Burası iyi, ambiyansı iyi, her şey güzel, bazen bu durumdan korkuyorum. Turnuvanın sonundan çok başlangıcı benim için önemli. Gruptan çıkabilmek, hedef odur. Gruptan çıktıktan sonra nasıl çıktığın önemli değil. Yine eleme oynayacağız, kim olacağı belli değil. İtalya’ya karşı iyi oyun bekliyorum, inşallah hayal kırıklığına uğramayız. Üç ihtimalli bir maç oynamak istiyoruz.” değerlendirmesinde bulundu.

Şenol Güneş, “Zor maçlarda takım iyi oynuyor. Bunu neye bağlıyorsunuz?” sorusuna, “İtalya maçı turnuva maçı olduğu ve sahasında oynadığı için daha farklı konumda olur. Gine değil de Fransa ile oynasaydık oyuncu psikolojik olarak bir tık üstte oynuyor. Avrupa Şampiyonası’nda her maç önemli, Maçta o ciddiyeti görmek istiyorum. Takımda değişiklikler var, hazır değil ama biz de onları görmek zorundayız. Büyük takımlara karşı iyi oynayıp kendimizi o sıra içine sokmak istiyoruz. Gine maçında başka sorunlarımız vardı, onu gördük. Bunların olmamasını bekliyorum. Bugün oyunculara dosyalar verdik, artık İtalya maçına döndük, birinci dersimiz İtalya. Galler ve İsviçre’yi sonraya bırakacağız.” yanıtını verdi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

tr Turkish
X