Galatasaray’a Fan Token’dan 100 milyon TL üzeri gelir

A+
A-
Galatasaray’a Fan Token’dan 100 milyon TL üzeri gelir

Spor ve eğlence sektörünün kripto parası Chiliz ($CHZ) tarafından hayata geçirilen, Socios.com platformuna Eylül 2019’da dahil olarak yalnızca Türkiye’nin ilk Fan Token çıkaran kulübü olmasının yanı sıra, büyüyen Fan Token piyasasının dünyadaki öncülerinden biri olan Galatasaray, 2021’in ikinci çeyreğinde $GAL Fan Token’ın gösterdiği performansla piyasaya damgasını vurdu.

Şubat 2020’de Socios.com mobil uygulamasında 10 TL fiyatla FTO’su (Fan Token Arzı) gerçekleştirilen Galatasaray, Fan Token’ı $GAL, bu süreçte önce Chiliz.net Borsası, daha sonra yerli kripto para işlem platformu Paribu, son olarak da global kripto para borsası OKEx’te işleme açıldı.

Yalnızca Türkiye’de değil global seviyede de kripto para işlem platformlarında büyük bir taleple karşılaşan $GAL’ın 15 Mayıs tarihinde 24 saatlik işlem hacmi 220 milyon Dolar’ın üzerine çıkarak rekor kırdı.

Sahiplerine Socios.com uygulaması üzerinde kulüp oylamalarında oy kullanma, eşsiz taraftar ödülleri kazanma ve daha birçok kulüple etkileşim imkanı tanıyan $GAL Fan Token, bir sezonda 100 milyon TL’nin üzerinde gelir üretti. $GAL Fan Token’a Türkiye haricinde en büyük talep Fransa, Polonya, İtalya, Almanya ve Japonya’dan geldi. Böylece Galatasaray globalleşme stratejisi çerçevesinde blokzincir teknolojisini kullanarak yabancı pazarlardan önemli seviyede gelir elde etti.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

tr Turkish
X