Marcao “Galatasaray için mücadeleye devam edeceğim”

Marcao “Galatasaray için mücadeleye devam edeceğim”

Galatasaray Marcos do Nascimento Teixeira ile 2023-2024 sezonu sonuna kadar geçerli yeni sözleşme imzalandığını Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) duyurdu.

İmzanın ardından açıklama yapan Marcao, “Böyle büyük bir camiada üç sene daha oynayacağım için çok mutluyum. Kontratımı yeniledim. Güzel ve duygusal anlar yaşadık. Başkanımıza, yönetimimize ve herkese çok teşekkür ediyorum. Bana bu şansı tanıdılar ve tekrar kontratımı yenilediler. Ailemle ben burada çok mutluyuz. Özel bir parantez de Fatih hocama açmak istiyorum. İlk geldiğimde benimle ilgili olumsuz haberler çıkmıştı. Beni keşfeden, bana güven veren kendisidir. İlk günden beri bana baba gibi davrandı. Hep yanımdaydı. Sadece benim değil ailemin de yanındaydı. O yüzden Fatih hocama bir kere daha teşekkür ediyorum.” diye konuştu. 

Resim

Kendisine yönelik olumsuz önyargıları kısa zamanda kırdığını söyleyen Marcao, “Çok mutluyum. Galatasaray için mücadeleye devam edeceğim. Umarım Galatasaray forması ile daha güzel işler yaparım. Kolay değil. Yeni bir ülke ve takıma geliyorsunuz. İster istemez bu haberler geliyor kulağınıza. Burada hocanızın verdiği destek sizin için çok önemli. İlk başta kimse inanmıyordu. Küme düşmeye oynayan bir takımdan geldi, Galatasaray’a nasıl stoper olacak diyorlardı. İlk günden beri hocam bana destek verdi. Benimle beraberdi. Kötü ve zor maçlarım oldu. O zor ve kötü maçlarda da bana olan inancını hiçbir zaman kaybetmedi. O yüzden bu gelişmemde kendisinin de inanılmaz emeği var. Kendisine teşekkür ediyorum.” 

Resim

Süper Lig’de geçtiğimiz sezon oynadığımız Kasımpaşa maçında kullanacağımız penaltı öncesinde çamurlanan noktayı elleriyle temizlediği unutulmaz an hakkında Marcao, “Spontane gelişen bir olaydı. Sonuçta şampiyonluğa oynuyorsunuz. Sahamızda kesinlikle puan kaybına tahammülümüz yoktu. Kesinlikle kazanmamız gereken bir maçtı. Penaltıdan önce penaltı noktasının vuruşa elverişli olmadığını gördüm. Henry ile birlikte hiç o anda hesap kitap yapmadan temizlemeye karar verdik. Bu da çok yardımcı oldu. Sonunda Mohamed’in attığı güzel penaltı golü ve kazandığımız güzel bir üç puan oldu. Yapmam gereken bir şeydi ve spontane gelişti.“ dedi.

Taraftarlarımızla tekrar buluşacakları günü iple çektiğini söyleyen Sambacı, “Taraftarlı oynamak ve taraftarsız oynamak arasında dağlar kadar fark var. Taraftarımız bizim için inanılmaz bir itici güç. Onların desteğine gerçekten ihtiyacımız var. Umarım bir an önce tekrar buluşuruz ve kavuşuruz. Bundan önce kazandığımız kupaları tekrardan yinelememizi ümit ediyorum.” dedi. 

Resim

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

tr Turkish
X