Nando De Colo’dan EuroLeague’de büyük başarı

Nando De Colo’dan EuroLeague’de büyük başarı

Fenerbahçe Beko’nun üst üste altıncı kez Play-off oynama başarısı gösterdiği sezonda, Fenerbahçe’nin en etkili isimlerden biri olan Nando De Colo, EuroLeague’in en iyi ikinci beşine seçildi.
 
Nando De Colo, kariyerinde altıncı kez EuroLeague’in en iyi beşlerinde kendisine yer buldu. EuroLeague tarihinde en iyi beşlerde kendilerine en çok yer bulan isimler ise Vassilis Spanoulis (8) ve Juan Carlos Navarro (7). De Colo, bu alanda üçüncü sırayı, altı kez kendisine bu beşlerde yer bulan Milos Teodosic ile paylaşıyor.

Nando De Colo, Zenit galibiyetini değerlendirdi - Fenerbahçe Spor Kulübü

Nando De Colo, bu sezon EuroLeague’de maç başına 18.8 verimlilik puanı ortalaması tutturdu ve bu alanda dördüncü sırada yer aldı. De Colo, sayı istatistiğinde 15.8 ortalamayla altıncı, top çalma istatistiğinde de 1.4 ortalamayla beşinciydi.
 
Nando De Colo, 2020-21 sezonunda, iki sayılık atışlarda %50, üç sayılık atışlarda %40 ve faul çizgisinde de %90 isabet oranlarının üzerine çıktığı yedinci sezonunu yaşadı. Nando, iki sayılık atışlarda da %58.5 ile kariyerinin en iyi yüzdesine ulaştı. De Colo, maç başına 5.3 faul alarak bu alanda EuroLeague’in en iyisi oldu ve faul çizgisinden yakaladığı %93.6 isabet yüzdesiyle EuroLeague genelinde altıncı oldu.

Post-game Quotes - Nando De Colo and Dyshawn Pierre - Fenerbahçe Spor Kulübü

De Colo, 2015-2016, 2016-17 ve 2017-18 yıllarında EuroLeague’de en iyi beşlerde yer alırken, 2014-15 ve 2018-19’da en iyi ikinci beşe seçilmişti.
 
EuroLeague’de en iyi ikinci beşte şu isimler yer alıyor:
 
Nando De Colo (Fenerbahçe Beko)
Shane Larkin (Anadolu Efes)
Shavon Shields (AX Armani Exchange Milan)
Will Clyburn (CSKA Moskova)
Brandon Davies (Barcelona)

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

tr Turkish
X