Fatih Terim’den flaş açıklamalar!

Fatih Terim’den flaş açıklamalar!

“Galatasaray’a ve Galatasaraylılığa bakış açım, hiç değişmedi”

“Galatasaray için çok önemli günlerin arefesindeyiz, sadece şampiyonluk veya Avrupa kupaları anlamında değil. Galatasaray, önemli bir tercih yapacak ve ben bir Galatasaraylı olarak bunun kıymetinin iyi bilinmesini, kişisel düşüncelerin bir kenara bırakılıp, ortak paydaya Galatasaray’ın alınarak hareket edilmesi gerektiğine inanıyorum. Benim Galatasaray’a ve Galatasaraylılığa bakış açım, hiç değişmedi. Bunu belki sıkça tekrarlamak durumunda kalıyorum ama bir yandan sürekli hatırlatma gereği de hissediyorum açıkçası.” 

“Bu, işin Galatasaraylılık kısmı.”

“Bir de burada, teknik direktör olarak üstlendiğim çok sayıda sorumluluk ve sahip olduğum prensipler var. Benim sözleşmem bu ay itibarıyla sona eriyor ve haklı olarak birçok soru alıyorum bu konuda. Beşiktaş maçından sonra oyuncularımın gösterdiği müthiş performansın gölgede kalmaması adına, Karşılaşma sonrası düzenlenen basın toplantısında yöneltilen sorulara verilecek cevapları ötelemek istediğimi söylemiştim.”

“Galatasaray’ın kaybedecek tek günü yok”

Elbette ki benim de kendime göre yanıtlarım var, söyleyeceğim sözler ve paylaşmam gerektiğine inandığım gerçekler var; ama Galatasaray’ın kaybedecek tek günü yok. Ben her seçim döneminden önce olduğu gibi, üzerime düşeni ve kendime yakışanı yapacağım. Bundan kimsenin şüphesi olmasın.Ancak Galatasaray, rekabet hâlinde ve yarış içinde iken dahi geleceği planlamalı ve tüm alternatifleri ile beraber bir sonraki meydan okumasına hazır olmalı. 

“Üzülerek söylüyorum ki, bu hafta sonunda dahi takımın teknik direktörü, gelecekte kulübümüze birçok farklı alanda, hâlâ yeşil sahada veya idari, teknik anlamda faydalı olacak kaptanı da dahil olmak üzere birçok oyuncusu serbest kalacak. Kiralık olarak kadromuzda bulunan oyuncular, belki takımlarına dönecek belki farklı takımlara gidecek. Şu anda takip ettiğimiz veya görüştüğümüz yurt dışındaki oyuncuların tercihleri başka olacak. “

“Gelecek sezonların planlaması için gerekli adımların atılması, Galatasaray’ın her zaman en güçlü olması ve sahip olduğu özellikleri koruması adına çok kritik süreçteyiz. Umarım herkes bunun farkındadır.”

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

tr Turkish
X