Nedim Özbey “Hayatımda Galatasaray’ın apayrı yeri vardır”

02.05.2021
261
A+
A-
Nedim Özbey “Hayatımda Galatasaray’ın apayrı yeri vardır”

Galatasaray HDI Sigorta Erkek Voleybol Takımı Başantrenörü Nedim Özbey, Galatasaray Televizyonu’nda yayınlanan Fileden programının konuğu oldu.

Nedim Özbey, önümüzdeki sezonun kadro yapılanması hakkında da önemli açıklamalarda bulundu.

Yaşadığı sağlık problemlerinin ardından iyi olduğunu belirten başantrenör, “Son derece iyiyim. Yeni çalışma düzenini bekliyorum. Her şey insanlar için. Üst üste sağlık problemleri yaşadım. Forma sevgisi, arma sevgisi bazen sağlığın da önüne geçiyor.” dedi.

Başantrenör Nedim Özbey, gelecek sezon kadro yapılanmasıyla ilgili şunları söyledi:

“Ben voleybola tam 50 yılımı verdim”

“Burutay çok güler yüzlü, çok sempatik. Müthiş mücadeleci, müthiş hırslı özel bir yetenek. Avrupa çapında bir oyuncu. Öyle bir oyuncunun benim takımımda olmasından dolayı mutluyum. O da Selçuk gibi ben istediğim için geldi. Yoksa Burutay’ın çok talibi vardı. Yasin ve Burutay sakatlanmasaydı biz üçüncü değil de birinci oldurduk. İkisi de şu anda yeni sezona çalışıyor. 2015 yılında geldim ben çok genç bir takımdık. Şimdi hepsi çok iyi oyuncular oldular ve milli takımda mücadele ediyorlar. Onlar şans bulmasaydı onların yerine alacağımız oyuncular onların dört misline oynayacaklardı. O çocuklar bizim için çok önemli. Ertuğrul Gazi Metin 10 yıl oynadı burada şimdi gitti. Onurcan’da kendi oyunculuğumu görüyorum. Ben voleybola tam 50 yılımı verdim. Bunun büyük bölümü Galatasaray’da geçti. Siz bizim neler çektiğimizi biliyor musunuz? Galatasaray’ın parası çok değerli. Biz altyapıdan oyuncu çıkartıp, tek yabancıyla oynadık. Torres bizimle beraber olacak önümüzdeki sezon da. Tam bir takım oyuncusu. Bizim bulunduğumuz yerde sevgi var. Bizim bulunduğumuz yerde aile ortamı var. Hakkı da çok değerli, Türk voleyboluna emekleri olan çok başarılı bir kardeşimizdir. Beğendiğim tarzda bir oyuncu. Atak yapan, blok yapan, çok çabuk bir oyuncu. Bize güç katacağını düşündüğümüz için kadromuza kattık. Bizi tercih ettiği için de teşekkür ederim. Galatasaraylıdır Hakkı, bu çocukları bulmak çok önemli. Formasının rengi, arması için mücadele eden insanları bulmak çok önemli. Hakkı’nın bize faydası olacak, onunla güç kazanacağız. Geçen sene normalde 4 orta oyuncu olması gerekirken şartlarımızdan dolayı 3 tane kullandık.

Galatasaray Voleybol on Twitter: "#Galatasaray Erkek Voleybol Takımı  Başantrenörü Nedim Özbey'in açıklamalarını @GSDergi 182. sayısında  bulabilirsiniz.… https://t.co/tP8stkSjGN"

“Türkiye’de milli takımda oynamış tüm pasörlerin antrenörüyüm”

Benim için öncelikle insan karakteri önemli. Cansın ve Beytullah’ı transfer ettik. Çok beğendiğim, çok takdir ettiğim bir oyuncu Beytullah. Türk voleyboluna ve Galatasaray’a uzun yıllar hizmet edecek bir karakterde. Şu anda görüşülen bir yabancı oyuncu var. Türkiye’de milli takımda oynamış tüm pasörlerin antrenörüyüm. Umut Çakır da benim yardımcım. Ben Türkiye’de yabancı pasör alınmasının önüne geçtim. Yerli oyuncuya çok kıymet veririm. Murat Yenipazar benim nezdimde yetiştirilmiş, Galatasaray altyapısında eğitilmiş bir oyuncu. Milli takımda kaptanlık yapmıştır. Ben yöneticime Murat Yenipazar ile oynama kararımı bildirdim yöneticime. Murat benim güvendiğim, dediklerimi anında uygulayan bir arkadaşımız olduğu için ona bu görevi veriyorum. Onun yanına da yardımcı pasör alacağım. Türkiye’de 25 libero yetiştirmiş bir antrenörüm.”

Galatasaray Spor Kulübü on Twitter: "Başantrenörümüz Nedim Özbey, geçirdiği  rahatsızlık sonrası galibiyetimizle sona eren Spor Toto maçında yeniden  takımımızın başında yer aldı. 💪 Bir kez daha geçmiş olsun #NedimÖzbey! 🧿…  https://t.co/21yyohy8xi"

Galatasaray’ın hayatında apayrı bir yeri olduğunu ifade eden Nedim Özbey, sözlerini şöyle noktaladı:

“7469 numaralı Galatasaray Divan Kurulu üyesiyim. 2 numaralı sandıkta oy kullanıyorum. Profesyonel olduğum için oy hakkım yok. 12 yıl oyuncu olarak görev yapmışım. 6 yıldır da antrenör olarak görev yapıyorum. Hayatımda Galatasaray’ın apayrı yeri vardır. Ailem, Galatasaray çok farklıdır ve milli takım çok önemlidir benim için. Ben bu ülkede 400 kereye yakın milli takımda antrenörlük yapmış antrenörlerden bir tanesiyim. Biz sağdan soldan geçerek gelmedik buraya emek vererek geldik. Hayatımı feda etmek adına Makedonya’ya gittim. Takımı yalnız bırakmamak için. Gözümüzde para, pul yok, bayrak, vatan, millet var.”

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

EnglishTurkish