Oscar 2021: Akademi Ödüllerinden 13 büyük kırmızı halı görünümü

A+
A-
Oscar 2021: Akademi Ödüllerinden 13 büyük kırmızı halı görünümü

Geçtiğimiz yıl çoğu ödül töreni kırmızı halılar olmadan geçti, çünkü bu oldukça anlaşılır bir sebepten, üzerlerinden geçecek misafir olmayacaktı.

Ama sonra, ödül sezonunun zirvesi olan Pazar Oscarları geldi; Eğlence takvimindeki en büyük gece – adayların sanal olarak arama yapmak yerine, eğer yapabiliyorlarsa bizzat gelmeleri için teşvik edildiği yer.

Ortaya çıkan kırmızı halı bize zarafet, gösteriş ve renk patlaması verdi. İşte 93. Akademi Ödülleri’nden en büyük ve en iyi 13 görünüm.

1. Regina King? Regina Queen

Regina King

Regina King, iki yıl önce If Beale Street Could Talk’daki performansıyla en iyi yardımcı kadın oyuncu ödülünü kazanmış olan Oscar’a yabancı değil.

Bu yıl Akademi Ödülleri’ne oyuncu olarak değil, üç aday gösterilen One Night In Miami’nin yönetmeni olarak geri döndü.

Film eve eli boş dönmüş olabilir, ancak sunucunun yokluğunda töreni açmak için King seçildi. İzleyicileri karşıladı ve en iyi orijinal ve uyarlanmış senaryo için ilk iki kategoriyi sunmaya devam etti.

King kırmızı halıda, göz kamaştırıcı pilili ve cesur 1980’ler tarzı omuzlarla özel, soluk mavi bir Louis Vuitton elbisesi giymişti.

2. Paul and Liz Raci are couple goals

Paul Raci

Sound of Metal yıldızı Paul Raci, 73 yaşındaki aktörün menajerliğini de ikiye katlayan eşi Liz Hanley Raci ile kırmızı halıya vururken moralini bozdu.

Yardımcı aktör adayı People dergisine “Eşim 20 yıldır benim menajerim ve orada benim için savaşıyor” dedi. “Karım Liz, orada benimle olacak ve o benim kalbim.”

İki sağır ebeveynin duruşma oğlu olarak yetiştirilen Raci, işaret dili konusunda akıcı ve kırmızı halıda muhabirlerle konuşurken cevaplarını hem konuştu hem de imzaladı.

3. Fennell turned Los Angeles into Emerald City

Emerald Fennell

İngiliz yönetmen Emerald Fennell, Promising Young Woman’ı yedi aylık hamileyken çekti. Beş Oscar adaylığı kazanan film, 2019’da sadece 23 gün önce çekildi.

İki yıl sonra Fennell, Pazar Günü Akademi Ödülleri’nde kırmızı halıda yürürken buldu – bu sefer ikinci çocuğuna hamile.

Yer yer pembe, ancak çoğunlukla yeşil (belki de kendi ismine atıfta bulunan) hacimli çiçekli bir Gucci elbisesiyle güzel görünüyordu.

4. There were touching tributes to Kobe Bryant

Martin Desmond Roe and Travon Free

Martin Desmond Roe ve Travon Free, Two Distant Strangers filmleri için en iyi canlı aksiyon kısa filmini kazandı. Kırmızı halıdaki şık kıyafetleri, son dönem Kobe Bryant’a dokunaklı ve ince bir saygı ile tamamlandı.

Basketbolcu ve kızı Gianna, geçtiğimiz Ocak ayında trajik bir helikopter kazasında ölen dokuz kişiden ikisiydi. Henüz 13 yaşında olan Gianna Bryant, babası gibi olağanüstü yetenekli bir basketbolcuydu .

Roe ve Free, 24 ve 2 numaralı bej mücevherli Dolce & Gabbana rozetleri – Bryant ve kızının forma numaraları.

Ölümünden kısa bir süre sonra Los Angeles Lakers, yazıp anlattığı kısa animasyon filmi Sevgili Basketbol ile 2018’de Oscar kazanan yıldıza saygı işareti olarak 24 sayısını emekliye ayırdı.

5. Maria Bakalova knows how to enforce social distancing

Maria Bakalova

Borat Subsequent Moviefilm’in yıldızı, iki metre kuralına uymanın en kolay yolunu buldu: altı metre genişliğinde bir elbise giyin.

Aslında, giydiği Louis Vuitton elbisesinde, elmaslarla süslenmiş derin bir V yaka ile eşleştirilmiş, hafif fileli bir malzeme olan 100 metrelik tül vardı.

En iyi yardımcı aktris adayı kırmızı halıda yürürken harika görünüyordu ve açıkçası sonunda daha çekici bir taraf gösterme şansı bulduğu için mutluyuz.

Borat’taki rolü tam tersiydi – bir otel odasında Rudy Giuliani ile röportaj yapmaktan Sacha Baron Cohen’in yanı sıra çok sayıda iğrenç sahnede yer almaya kadar her şeyi içeriyordu. Bu yıl kırmızı halı görünümüne hak kazanan biri varsa, bu Maria’dır.

6. The best actress nominees set a gold standard

Andra Day, Viola Davis, Carey Mulligan

Dokuz yaşındaki, Minari’nin çıkış yapan yıldızlarından biri değil, devam edip tüm Akademi Ödüllerinin çıkış yıldızı diyeceğiz.

Kim , kırmızı halıda dans ederken filme çekildiği gecenin ilk viral anlarından birini sağladı .

Şort (yılın bu zamanında LA’da oldukça sıcak) ve çizgili çoraplar içeren şık bir Thom Browne takımını giydi ve bazı oyunculuk büyüklerine nasıl yapıldığını zahmetsizce gösterdi.

7. Alan Kim is the real winner of awards season

Alan Kim

Dokuz yaşındaki, Minari’nin çıkış yapan yıldızlarından biri değil, devam edip tüm Akademi Ödüllerinin çıkış yıldızı diyeceğiz.

Kim , kırmızı halıda dans ederken filme çekildiği gecenin ilk viral anlarından birini sağladı .

Şort (yılın bu zamanında LA’da oldukça sıcak) ve çizgili çoraplar içeren şık bir Thom Browne takımını giydi

8. Celeste stole our hearts

Celeste

İngiliz şarkıcı, The Trial of the Chicago 7’den Hear My Voice için en iyi orijinal şarkı kategorisinde aday gösterildi.

Celeste, Gucci’nin (gerçek bir insandan ziyade) tedarik ettiği anatomik kırmızı kalpli bir çantayla kırmızı halıda yürüdü.

Ancak, Judas ve Kara Mesih’den HER’nin Sizin İçin Dövüşü ödülünü kaybetti.

9. The men had varying attitudes to colourful outfits

Daniel Kaluuya, Leslie Odom Jr, Riz Ahmed

Büyük İngiliz oyunculuk adaylarından ikisi – Daniel Kaluuya ve Riz Ahmed – kıyafetleriyle oldukça düzgün oynadılar – jilet keskinliğinde siyah ve lacivert smokinleri tercih ettiler.

Miami’de Bir Gece yıldızı Leslie Odom Jr, Cartier mücevherleriyle tamamlanan altın Brioni takımıyla biraz daha renkli bir yaklaşım benimsedi.

10. Great style travels across the Atlantic

Glenn Close and Olivia Colman

İki yıl önce Glenn Close ve Olivia Colman en iyi kadın oyuncu kategorisinde karşı karşıya geldi ve Colman sonunda The Favourite için kazandı. Bu yıl en iyi yardımcı kadın oyuncu için yine karşı karşıya geldiler.

Ancak aynı kategoride aday gösterilebilirlerse de aslında aynı kıtada değillerdi.

Close, Los Angeles’ta mavi bir Armani elbise giyerken, Olivia Colman ise Londra’nın BFI’sindeki Akademinin Birleşik Krallık merkezinde uzun kollu kırmızı bir elbise giymişti.

(İkisi de Minari’den Yuh-jung Youn tarafından yardımcı oyuncu ödülüne yenildi.)

11. Crip Camp owned the red carpet

The stars and producers of Crip Camp

Kırmızı halıda ayrıca en iyi belgesel film için aday gösterilen Crip Camp’in yıldızları ve yapımcıları da vardı.

Sound of Metal ve Falling Through ile birlikte, Crip Camp bu yıl engelliliği temsil ettikleri için övülen birkaç adaydan biriydi .

Yardımcı yönetmenler Nicole Newnham (soldan ikinci) ve Jim LeBrecht (ortada) sırasıyla güzel bir krem ​​elbise ve özel yapım lacivert bir Gucci takımı giydiler.

Los Angeles kırmızı halısından bir fotoğrafı tweetledikten sonra, bir kullanıcı şu cevabı verdi: “Engelli bir genç olarak, bu şimdiye kadar gördüğüm en harika şey.”

Ve ya da ilk kez, tekerlekli sandalye kullanıcılarının kabul konuşmalarına çıkmak için herhangi bir sorun yaşamadıklarından emin olmak için bu yılın Oscar sahnesinde bir rampa vardı.

12. Chloé and Swankie shared the spotlight

Chloé Zhao and Charlene Swankie

En iyi yönetmen kazanan Chloé Zhao, bu yılki Akademi Ödüllerinin gerçek kraliçesiydi , ancak bu, dikkatleri üzerine çekmeyi planladığı anlamına gelmiyordu. Bunun yerine, Nomadland filminin yıldızlarından biri olan Swankie ile kırmızı halıda yürüdü.

Film, göçebe yaşam tarzını tasvir ettiği için övgü aldı ve Charlene Swankie, filmde yer alan birkaç profesyonel olmayan aktörden biriydi.

13. We are not worthy of Laura Dern

Laura Dern

Geçen yılın kazananlarından biri olan Laura Dern, en iyi yardımcı oyuncu kategorisini sunmak için bu yıl geri döndü.

Muhteşem Oscar de la Renta elbisesi, aynı anda üç mesaj verdi:

1. Laura Dern, Hollywood’un en iyi giyinen kadınlarından biridir.

2. Laura Dern sonraki partide üşümeyecek.

3. Bjork’un 2001 Oscar’larından kuğu elbisesi, düşündüğümüzden çok daha ilerideydi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.