Avrupa Süper Ligi askıya alındı!

21.04.2021
274
A+
A-
Avrupa Süper Ligi askıya alındı!

İspanya ve İtalya’dan 3’er kulübün kaldığı Avrupa Süper Ligi tarafından yapılan açıklamada, organizasyonun askıya alındığı açıklandı.

UEFA ve FIFA harekete geçti

Avrupa Süper Ligi içerisinde yer alan takımlara yaptırım kararları duyuruldu. İngiltere Başbakanı Boris Johnson, Avrupa Süper Ligi’ne ülkesinde izin vermeyeceğini açıkladı. Mesut Özil, Lukas Podolski, Arrigo Sacchi, Luis Figo, Giuseppe Rossi ve Gary Neville’in aralarında olduğu bir çok isim organizasyona olan tepkilerini dile getirdi.

Baskılar nedeniyle mecbur bırakıldılar

İspanya ve İtalya’dan 3’er kulübün kaldığı Avrupa Süper Ligi’nin yaptığı yazılı açıklamada, “İngiliz kulüplerinin, maruz kaldıkları baskı nedeniyle bu kararı almaya mecbur bırakıldıklarını duyurmalarına rağmen, bugün olduğu gibi teklifimizin doğru ve Avrupa mevzuatı ile tutarlı olduğuna ikna olduk. Mahkemeler de Süper Lig projesini üçüncü şahısların herhangi bir eylemine karşı korumaktan çekinmedi.” denildi.

Taraftarlar gösteri düzenledi

İngiltere’de ise önce Liverpool, ardından Chelsea taraftarları organizasyon aleyhine gösteriler düzenledi. Bu gösterilerin ardından ilk olarak Manchester City, organizasyondan ayrıldığını duyurdu. Onu, Manchester United, Liverpool, Arsenal ve Tottenham Hotspur takip etti. Chelsea’nin ise ayrılığını ilan etmesi bekleniyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

EnglishTurkish