Fenerbahçe maça çıkmama kararı aldı!

15.04.2021
243
A+
A-
Fenerbahçe maça çıkmama kararı aldı!

Fenerbahçe Opet Kadın Voleybol Takımı yapılan Pcr testleri sonucunda; Sporculardan 8 ve teknik ekibden 4 kişide pozitif sonuca ulaşıldı.
 
Fenerbahçe, Sultanlar Ligi play-off serisinde 13 Nisan 2021 Salı günü Vakıfbank ile oynanan ikinci maçına toplamda 5 sporcudan eksik çıkmıştı. Tedbir amaçlı yapılan testlerin sonucunda ise bu rakam sporcu ve teknik ekibin de katılımlarıyla toplamda 12’ye ulaşmıştı.

Fenerbahçe’den yapılan açıklama şöyle:
 
Türkiye Voleybol Federasyonu’nun play-off mücadelelerinde maç tehiri yapılmaması kararına istinaden; 16 Nisan 2021 Cuma günü oynanacak play-off serisi 3.maçında oynayabilecek yeterli sayıda sporcusu olmadığı için Yönetim Kurulumuzun kararıyla takımımızın maça çıkamayacağını kamuoyu ile paylaşmak istiyoruz.

Bu karar; tüm dünya ile birlikte mücadele ettiğimiz salgın sürecinde, sezon boyunca karşılaştığımız tüm zorluklara rağmen son ana dek mücadeleden vazgeçmeyen Takımımız adına, Türkiye Kupası’nda ve CEV Şampiyonlar Ligi yarı final haftasındaki kritik süreçte başlayıp son olarak Play-off serisi döneminde artan covid vakaları dolayısıyla kaçınılmaz olmuştur.
 
Fenerbahçe Spor Kulübü olarak 2019-2020 sezonu sona erdirilirken dile getirdiğimiz gibi bir kez daha “İnsan sağlığı şampiyonluklardan ve kupalardan önemlidir!” diyor, elimizde olmayan şartlardan dolayı aldığımız sahaya çıkmama kararını, tüm kamuoyunun bilgisine sunuyoruz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

EnglishTurkish