Uğurcan Çakır’da yolun sonu göründü!

Uğurcan Çakır’da yolun sonu göründü!

beIN Sports’ta yayınlanan beUNITED programına konuk olan Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu, önemli konulara değindi. Ağaoğlu, “Uğurcan ile alakalı geçen sene yapılan birkaç teklif vardı. Şöyle söyleyeyim pandemi olmasaydı Sörloth 20 değil 35 milyon euroya giderdi. Uğurcan’a yapılan her iki teklifte de Uğurcan’la da konuştuğumuz zaman bir değerlendirme yaptık, çocuğun kendisi de gitmek istemedi. Benim değerim bu değil dedi.” yorumunu yaptı.

“Milli takımda da direkt oynuyor”

Başkan, “Kulübün çalışanı gibi hareket etti. Profesyonel oyuncu ama finansal anlamda da CEO gibi davrandı. Geçen seneki teklifler beklentimizin %30 altındaydı. Şu anda konuşulan rakamlar bizim beklentilerimizle örtüşüyor. Milli takımda da direkt oynuyor. Önümüzde Avrupa Şampiyonası var. Inter’de Handanovic geldi 37 yaşına. Uğurcan haberleri geliyor. Chelsea’nin kaleciye ihtiyacı var. Uğurcan ile ilgilendiği haberleri geliyor.” dedi.

“Futbol dışı faaliyetlere 1 milyar lira”

Harcama limitlerine değinen Ağaoğlu, “Nihat Özdemir, limitlerle ilgili ceza vereceklerini söyledi. Geçen sene de öyle konuşmuştu, evvelki sene de… Ama bir kulübümüz garip işler yapıyor! Futbol dışı faaliyetlere 1 milyar lira para vermiş. Bunu o amatör branşlardan tahsil etme imkanı var mı? Yok. Borç orada bunu alacak gösteriyor. Oraya da 250 milyon TL gelir yazıyor. Hiçbir şekilde alamayacağı parayı! Harcama limitleri oynak.” diye konuştu.

“Yolu siz gösterdiniz, biz de gittik”

Ahmet Ağaoğlu, “TFF’nin kurulları, FIFA kurallarına aykırı. Bunu ifade ettik başkanın kendisine, aynen ifade şu: ‘İstediğiniz yere gidin.’ Yolu siz gösterdiniz, biz de gittik. Biz gidiyoruz niye rahatsız oldunuz ki bundan? Burada kaosluk bir şey yok. TFF idari ve mali yönden özerk olmak zorunda.” şeklinde konuştu.

“Korsan yayın izlemek…”

Ağaoğlu, “Trabzon Kulübü’nün gelirinin %60’ı, Fenerbahçe, Beşiktaş, Galatasaray’ın sabit gelirlerinin %40’ı naklen yayın gelirinden oluşuyor. Korsan yayın izlemek korsan forma almak gibi” diye konuştu.

“Seyircili Olmaz”

Ahmet Ağaoğlu, “Nihat Özdemir, seyircili maçlardan bahsediyor. İlk yarıda seyircisiz olan maçlar, ikinci yarıda nasıl seyircili olacak. Adil rekabet kuralları çerçevesinde bu mümkün değil” ifadelerini kullandı.

“Bizim 4 Katımız”

Başkan, “Trabzon’un geliri 100 ise Galatasaray ve Fenerbahçe’nin 400, Beşiktaş’ın 350 milyon. Zaten borçlara da bakarsanız borçlar da aynı oranda. Trabzonspor’a bakarsanız 850 -860 milyon lira borcu var” diye konuştu.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

tr Turkish
X