Emre Belözoğlu “Herkes kendi karakterinin gereğini sergiler”

30.03.2021
269
A+
A-
Emre Belözoğlu “Herkes kendi karakterinin gereğini sergiler”

Teknik Sorumlu Emre Belözoğlu, Samandıra Can Bartu Tesisleri’nde basın mensuplarıyla bir araya geldi.

Ümit Özat’ın açıklamalarının hatırlatılması üzerine Belözoğlu, “Üzülüyorum ben.  Neden üzülüyorum? Bir şekilde aynı sahanın içinde bulunmuş birçok arkadaşım oldu. Ümit Özat’la aynı takımda oynamadım, milli takımda beraberliğimiz oldu. Toplasan 10-15 maç yan yana oynamışızdır. Kendisiyle birebir olayı kişileştireceğim hiçbir diyaloğum olmadı.

Antrenörlük yaptığı dönemde de beraber oynamışlığımıza hürmeten nerdeyse hemen hemen her maçta kendisine sahanın kenarından gidip selam vermiştir. İş ne olursa olsun Fenerbahçe’nin menfaati gelip dayandığında ben söylemem gerekenlerin bugün olmaması gerektiğini düşünüyorum. Söylemem gereken çok şey olmasına rağmen bugün konuşmamayı tercih ediyorum ama herkesin hesabı da herkesin planı da kendine göre belli.

Benim tek ama tek amacım var, bu 10 haftada bütün enerjimi Fenerbahçe’ye vermek. Sadece söyleyebileceğim, Fenerbahçe formasını 1 dakika bile giymiş her futbolcu benim için değerlidir. Sahanın içinde hatalarımız olur, karşılıklı tartışmalarımız olur. Meslektaş olarak birbirimize yapmamız gereken hal, davranışlarımız olur ama sahanın dışına çıktığında futbolculuğun ne kadar zor meslek olduğunu ben çok iyi bilirim.

O yüzden hiçbir futbolcu arkadaşım için bu kadar rahatça, bu kadar fütursuzca, cümleler, kelimeler kullanmam. Günün sonunda da herkes kendi karakterinin gereğini sergiler. Benim için önemli olan budur.” dedi. 

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

EnglishTurkish