Abdullah Avcı “Fırsatları değerlendirmek istiyoruz”

21.03.2021
191
A+
A-
Abdullah Avcı “Fırsatları değerlendirmek istiyoruz”

Teknik Direktörümüz Abdullah Avcı basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Teknik Direktör Abdullah Avcı, “Bugün Trabzon’a geleli 130. gün, 4 ayı devirdik. Hep gelişimden bahsediyoruz; oyun ve oyuncu açısından adım adım, mesafe kat ediyoruz. Bir kupa kazandık, 15. galibiyetimizi aldık. Pandemi dönemini yaşayan ve bundan etkilenen takımlardan bir tanesiyiz. Bu süreçte bazen inişler, çıkışlar ve dalgalanmalar olabilecek. Bugün oyuna, topa sahip olarak özellikle de savunma güvenliğini doğru alarak oynamamız gerekiyordu.

Oyunun ilk yarısında 1-0 önde ve topa sahip olup skoru artırmamız gerekirken penaltından yediğimiz 1 gol, sonrasında da buna tekrar cevap verdik. Rakibin yetenekli oyuncuları var. Sayısal olarak da üzerimize fazla geldiler. Orada zaman zaman Uğurcan’ın devreye girip, kurtardığı, zaman zamanda bizim girip kaçırdığımız, topa sahip olduğumuz, bazen geçişleri kullandığımız durumları yaşadık. Bütününde bakıldığında olumlu ve olumsuz tarafları da var.

Olumsuz tarafları da olacak ki kazanırken gelişmeyi tespit edelim, ona göre nasıl hareket edeceğiz. Özellikle anları doğru oynamak; top sendeyken ne yapmak gerekir, top rakipteyken ne olması gerekiyor, bunlarla ilgili zaman zaman inişler çıkışlar ama bütününde dün de Galatasaray’ın kaybetmesi, yarında Beşiktaş- Fenerbahçe maçının olması, bizim bu fırsatı değerlendirip cebimize koymamız gerekiyordu. Bu bize çıkan şansı, fırsatı önümüze koyup değerlendirmek istiyoruz. Eksikliklerimiz üzerinde çalışıp gelişmeye devam edeceğiz. Oyuncularımı tebrik ediyorum” dedi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

EnglishTurkish