Nihal Yalçın kimdir kaç yaşında Bir Başkadır’a ne dedi olay oldu?

A+
A-

Bugünün en çok merak edilen isimlerinden biri de Nihal Yalçın oldu. Netflix’in yeni dizisi Bir Başkadır’dan Twitter’da övgüyle bahsedilmesi üzerine “Oyunculuk filan övüyorsunuz bir de, böyle karnıma ağrılar giriyor.” dediği tweetiyle gündem oldu. Nihal Yalçın kimdir? Nihal Yalçın nereli? Nihal Yalçın dizileri ve filmleri

Nihal Yalçın kimdir kaç yaşında Bir Başkadır’a ne dedi olay oldu?

Ünlü oyuncu Nihal Yalçın sosyal medya gündeminden düşmüyor. Son zamanların en çok konuşulan yapımlarından Bir Başkadır dizisi ile ilgili tweetleriyle gündem olan Nihal Yalçın kimdir? Nihal Yalçın kaç yaşında ve nereli? Nihal Yalçın dizileri ve filmleri

Nihal Yalçın kimdir: Nihal Yalçın 29 Mart 1981 tarihinde İstanbul’da dünyaya geldi. Alevi ve Zaza asıllı bir aileden gelen 39 yaşındaki Nihal Yalçın’ın üç kız, bir erkek kardeşi vardır.

İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı oyunculuk bölümünü tamamladıktan sonra Bahçeşehir Üniversitesi ileri oyunculuk bölümünde yüksek lisans yaptı.29 Mayıs 2012 tarihine kadar Kurusıkı adlı doğaçlama gösterisi sergilemekteydi fakat tiyatroyu kısa bir süreliğine bıraktı.

2005’te Hacivat Karagöz Neden Öldürüldü? adlı filmde “Zeyno Bacı” karakterini, 2009 yılında Ay Lav Yu adlı filmde ise “Rukiye” karakteri canlandırdı. Avrupa Yakası dizisinin son sezonunda da “Meryem” rolünde izleyicin karşısına çıktı. Bunların haricinde birçok dizi ve filmlerde de rol aldı. Son olarak Gülse Birsel’in kaleminden çıkan Jale Atabey’in yönettiği Yalan Dünya adlı dizide başrol oyuncularından biri olan “Açılay” karakterini 2 sezon boyunca canlandırmış, 2. sezon finalinde diziye veda etmiştir.

Nihal Yalçın Disko kralı tiplemeleri:

Okan Bayülgen’in Disko Kralı programında “Life Sux” isimli bölümde yer aldı. Programda yarattığı tiplemelerin bazıları:

Nahide Ekengil: Türk elektronik-pop müzik şarkıcısı. “Sahibinin Sesi” adında bir elektro-pop şarkısı vardır. 12 yıl önce “Alamazsın Sen Beni” adında halk müziği tarzında bir şarkı yaptığı ortaya çıkmıştır. “Pilates” adında bir elektro-pop şarkısı ve bu şarkının türküsü versiyonu da vardır. Kendinden küçük bir kız kardeşi vardır.
Ayla Tanyürek: İsme göre renk analizi yapmaktadır.
Fahriye Soykır: Türk dizi oyuncusudur. Adana’da çekilen Ayrık Otu adlı dizide oynamıştır. Dizi 13 bölüm stok çekilmiş ancak yayınlanmamıştır.
Şahane Çancı: Hayvan hakları savunucusudur. Kürk kullanımına dikkat çekmek için imitasyon deri kullanmaktadır. “Ayırdı Zor” adında bir albüm de yapmıştır. Prensipte estetik operasyonlara karşıdır.
2011 yılında Little Caesars reklam filminde yer aldı. Ne’li adıyla söylediği “Küçük Sezar” şarkısı promosyon CDsi olarak dağıtılmıştır. 2012 yılında yayınlanan Kurtuluş Son Durak filminin soundtrack’inde yer alan “Bir Mumdur”, “Dertler Benim Olsun” ve “Ne Kadar Güzelsin” şarkılarını seslendirmiştir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

tr Turkish
X