Sadece Zaferin Sesi “Aboubakar”

11.03.2021
358
A+
A-
Sadece Zaferin Sesi “Aboubakar”

Kamerunlu oyuncu Vincent Aboubakar, Beşiktaş dergisine verdiği çok özel röportajda önce çocukluk yıllarına gitti. Sonra küçük bir Avrupa turu yaptı.

“Burası benim evim. Bu evi tanıyorum” diyen Aboubakar’ın heyecan dolu  açıklamalarından bazıları şöyle:

“Okula gidiyordum ve bir seçim yapmam gerekiyordu. Okula mı gideceğim yoksa Coton Sport’un altyapısına mı devam edeceğim? Ailem de okulumu destekleyecek maddi güce sahip olmadığı için, Coton Sport’ta A takıma seçilmem futbolda devam etmemi kolaylaştırdı. Ben de böylece profesyonel futbola başlamış oldum.”

“Güçlü bir aileden geliyorum. Karakterli ve yürekli bir aileden. Annem benimle değil artık ama ona teşekkür etmek, şükran duyduğumu ifade etmek isterim. Annem ve babam bu aileyi büyüttüler ve ailenin birliği ve beraberliği için bize enerji verdiler.”

“Portekiz ve Fransa’da oynadım ama oralarda görmediğim şey şu ki buradaki taraftar oyuncusunu gerçekten seviyor. Yüreğine basıyor. Bu çok özel bir şey. Ve yürekli oyuncuyu seviyorlar. Oynadığım diğer liglerde bunu görmedim.”

“Çok iyi oyuncularımız var. Yürekli oynayan oyuncular. Hepimiz kazanmak istiyoruz. Bu siyah beyaz formayı terimizle ıslatmak istiyoruz ve sahaya karakter koyuyoruz.”

“Taraftarın olmaması, saha içindeki oyun açısından duygusal bir erozyondur. Fakat taraftarımızı tanıyan oyuncular biliyor ki onlar her zaman bizim arkamızda. Bu seneyi iyi bitirmemiz lazım. Burada büyük bir paylaşım sergilememiz lazım. Güvenlik görevlilerimizden sağlık ekibine, mutfak ekibinden profesyonel idarecilerimize… Bu paylaşma ruhunu kendi içimizde yaymamız lazım.”

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

EnglishTurkish