Jose Sosa “Şampiyonluk için büyük bir mücadele var”

03.03.2021
252
A+
A-
Jose Sosa “Şampiyonluk için  büyük bir mücadele var”


Fenerbahçe’nin Arjantinli orta saha oyuncusu Jose Sosa, Fenerbahçe Televizyonu’nda yayınlanan “Günün Röportajı” programına konuk oldu. Ligde geride kalan haftaları değerlendiren ve takımın genel durumuna değinen Sosa, bireysel performansıyla ilgili de konuştu.

Öncelikle genel bir sezon değerlendirmesi yapan tecrübeli oyuncu, “Sezon başından itibaren sıkı bir şekilde çalışıyoruz. Çalışmalar devam ediyor. Motivasyonumuzu en yüksekte tutmaya çalışıyoruz. Fenerbahçe her zaman kazanma geleneği olan bir kulüp. Bunu devam ettirmek istiyoruz. Şampiyonluk için ligde gerçekten büyük bir mücadele var.

Fenerbahçe, hem takım içinde hem de dışarıda taraftarıyla şampiyonluğu çok fazla isteyen bir kulüp.  Kötü bir sonuç çıktığında herkes belki de bizden daha fazla konuşuyorlar, kritiğini yapıyorlar. Tabi ki bu bizim sorumluluğumuz, sonuçta bizim işimiz. Biz kendimizi analiz ederken, özellikle pozitif ve yapıcı şekilde bunları yapmalıyız ki takım olarak ileriye gidelim. Geçen hafta da Başkanımız, Yönetimimiz buraya geldi. Bize büyük destek verdiler. Bu destekte bizi biraz daha ileriye doğru attı. Onlar buraya gelirken sonuç odaklı destek vermediler. ‘Sonuç ne olursa olsun arkanızdayız’ dediler. Bu da birlikteliğin bir diğer yardımcı payı ve güzel bir sonuç çıktı. “ diye konuştu.

GERÇEKTEN ZORLU BİR LİG

Şampiyonluk yarışına dair Arjantinli oyuncu, “Tek bir maçtan sonra fikirler değişiyor. Her şey değişti gibi yorumlar yapılıyor. Bu tür sonuçlara genel bakıyorum. Çünkü buraya ilk geldiğimde değişik sorunlarla karşılaştım. Maalesef sezon öncesi kampını geçiremedim. Ardından tam başladım, sakatlığım oldu. O sakatlığın üstüne tam kendimi veremedim. Tam hazır olduğumda da takım çok iyi sonuçlar almıyordu. Şu anda her şeyin gittikçe yoluna girdiğini görüyorum. Türkiye’deki 6. senemi yaşıyorum. Gerçekten zorlu bir lig. Bu lige bakıldığında hep şunu öğrendim. Ligin sonuna kadar, şampiyonluğu elde edebilmeniz için kendinizi geliştirmeniz gerekiyor. Bunu yapmadığınız zaman istediğiniz sonuçlar çıkmıyor. Bu yüzden bunun farkındalığı ile beraber, son ana kadar mücadelemizi devam ettirip, kendimizi her defasında iyileştirmemiz gerekiyor” değerlendirmesinde bulundu.

Bireysel performansına da değinen Sosa, “Gol atmak, asist yapmak futbolun neşeli yanı. Aynı zamanda taraftarlardan yeni gelen oyuncudan hep bir beklenti oluyor. ‘İşte bu oyuncu kaç gol atar, kaç asist yapar?’ İnsanlar hep bu beklentilere giriyor. Benim karakterime bakıldığında, bireysel hedeflerden önce grup hedefleri çok daha önemli. Her oyuncu asist yapmak ister, gol atmak ister. Bu açıdan da buna devam etmek gerekiyor. Genel baktığımda grup hedeflerini her zaman ön plana koyan bir oyuncuyum. Fenerbahçe bu sene çok fazla yeni oyuncu transfer etti. Zor bir süreç. Bir sürü yeni oyuncunun bir hedef uğruna grup haline gelip, bu hedef uğruna mücadele vermesi, zor bir süreç ama benim tekrarlıyorum, grupsal hedeflerinizi başardığınız zaman zaten bireysel hedeflerde daha yukarı çıkıyor.” dedi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

EnglishTurkish