Erol Bulut “Her maça galibiyet için çıkıyoruz”

28.02.2021
215
A+
A-
Erol Bulut “Her maça galibiyet için çıkıyoruz”

Teknik Direktör Erol Bulut yayıncı kuruluşa açıklamalarda bulundu.

Karşılaşmayla ilgili Erol Bulut, “Maçtan önce, ‘Taktik bir savaş olacak. İki taraf da kazanmak isteyen taraf olacak ama inşallah kazanan taraf biz oluruz.’ demiştim. Oyunun geneline, gidişatına baktığımızda ilk yarıda yeterince gol pozisyonun girdik. 90 dakika içerisine baktığımızda 6 net pozisyonumuz var. Trabzonspor’un da 2-3 tane pozisyonu var. Aslında ilk yarı işi bitirmemiz gerekiyordu; en az 2-0’la içeri girmemiz gerekiyordu. Ama futbol. Bazı şansları değerlendiremiyorsunuz. İkinci yarı golü attıktan sonra biraz baskı yedik, takım biraz geri çekildi. Ama sonlara doğru yakaladığımız pozisyonlar vardı. 1-0 değil, hatta 2-0, 3-0 ikinci yarıda oyunu bitirebildik. Futbolcularımı gösterdikleri mücadeleden dolayı tebrik ediyorum.” dedi.
 
Karşılaşmaya nasıl hazırlandıkları yönündeki soruya Erol Bulut, “O zaman Samandıra’ya gelmeniz gerekirdi (gülerek). Her mağlubiyetten sonra doğal olarak moraller bozuk oluyor. Hele de şampiyonluk için oynuyorsanız… Sonuçta Fenerbahçe her maça galibiyet için sahaya çıkıyor. Maalesef mağlubiyetler oluyor, bu futbolun içinde var. Tabii futbolcularımızla bireysel görüşerek, toplantılar yaparak, moral vererek, yaptığımız hataları izleyerek… Az hata yaparak yakaladığımız pozisyonlardan birini iyi değerlendirip iyi mücadele göstererek maçı almayı başardık.” yanıtını verdi.
 
Şampiyonluk yarışıyla ilgili soruya Erol hoca, “14 lig maçı var. Her şey olabilir. Şu an herkes eşit görmese de ben eşit görüyorum.” cevabını verdi.
 
Erol Bulut, Fenerbahçe’nin deplasmanda en çok puan toplayan takım oluşunu ise, “Aynısını kendi sahamızda yapmamız gerekiyor. Üzerinde çalışıyoruz.” sözleriyle değerlendirdi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

EnglishTurkish