Fatih Terim “Şartlar ne olursa olsun…”

Fatih Terim “Şartlar ne olursa olsun…”

Teknik Direktör Fatih Terim, Süper Lig’de 1-0 biten Yeni Malatyaspor mücadelesinin ardından yayıncı kuruluşa değerlendirmelerde bulundu.

Son dakikaya kadar vazgeçmeyen ve zorlu şartların altından kalmasını bilen bir takım kültürü geliştirmeye çalıştıklarını ifade eden Fatih Terim, “Malatya’yı mücadelesinden dolayı kutluyorum.

Bize gelince böyle bir sahada bizim gibi oyuna hükmetmek isteyen bir takım için hiç kolay olmayan bir maçtı. Buna rağmen özellikle ikinci yarı oyunun hakimiyetini tam olarak eline alan bir Galatasaray vardı. Şartlar ne olursa olsun bu oyun kültürünü geliştirmeye çalışıyorum.

Bunu esasında çok iyi yapanlardan biriyiz. Dakikada en fazla pas yapan takım Galatasaray olduğuna göre, bu sahada ancak üç defada kontrol edilen bir zemin olunca zorlandık. Zorlanacağımızı da tahmin ediyorduk. Buna rağmen ilk yarı golü bulsak 1-0’dan sonra başka bir oyun oynayacaktık. Maalesef oynayamadık. Sonra oyuncu performanslarını değerlendirerek oyunun gidişatını değerlendirerek hamle yapmak çok da kolay değil.

Bençte yapılacak her hamleyi olur ya da olmaz demeden yaptık. Seti iyi oynayan oyunculardan sonra rakibin arkasına iyi koşan oyuncularla devam ettik. Çok şükür kupada yediğimiz golün terisini ligde biz attık. 95’lerde ve 96’larda biz çok gol yedik. Çok puanlar kaybettik. 10 kişiyken bile attığımız goller, VAR’dan dönen ve son dakikada yediğimiz goller oldu.

Onun için maç maç düşüneceğiz. Üç puanlar artık çok anlam ifade ediyor. Muhakkak ki bu sistem ve taktiksel anlayış içerisinde bu kültürü geliştirmeye çalışıyoruz. İyi de gidiyoruz; ama böyle bir sahada çok zor bizim için. Çünkü kaybedilecek iki puan bizi yukarıdan edebilir. Bu sahada rakibi oynatmamak daha kolay; ama oynayabilmek çok zor.

Buna rağmen oyuncularımı kutluyorum. İkinci yarı neredeyse kalede bir frikik dışında pozisyon görmedik. Üç puanlar önemlidir. Bu daha önceleri karakteristik özelliğimizdi. Umarım bundan sonra da böyle devam eder.” diye konuştu.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

tr Turkish
X