Şenol Güneş’in Kaybı Büyük

A+
A-
Şenol Güneş’in Kaybı Büyük

A Millî Takım Teknik Direktörü Şenol Güneş’in 2022 FIFA Dünya Kupası hayali suya mı düşüyor.

Milli Takımın elemelerdeki performansı tarihten bu yana son maçlara kalmış ve Türk halkına büyük heyecan yaşatmıştır. Ülke lokomotiflerinden Fatih Terim ve Şenol Güneş A Millî Takım Teknik Direktörülüğünü üstlenerek ülkeye futboluna büyük katkı sağlamışlardır.

Şenol Güneş’in oyuncuları büyük takımlara karşı direncini seviye olarak bize yakın ülke takımlarına gösterememesi kafalarda büyük soru işareti yaratmıştır. Başarı için başarı sonuçların alınanaması son maçlara doğru bu gelenek devam edecek gibi görünüyor.

A Millî Takım Teknik Direktörü Şenol Güneş’in açıklamaları şöyle;

“İki maçta 4 puan

Şenol Güneş, hem Letonya hem de Karadağ karşısında iki farklı öne geçilmesine rağmen üstünlüğün korunamamasına yönelik gelen bir soruya, “İki maçta 4 puan değil hiç kaybetmemiz gerekirdi. Letonya maçı ayrı bir maçtı, orada da oyundan düştük ama rakip hava toplarıyla üstünlük sağlamıştı. Burada da faul yaptığımız pozisyonda rakibe gol şansı verdik. Geriden atılan uzun topta faul yapmamızla golü buldular. Oyunda net bir zaafımız yoktu. İki maçta da iki farktan sonra bu şekilde puan kaybetmenin adını koymak mümkün değil. Özellikle bu maç farklı bitmesi gereken bir maçtı. Oyuncularımız olumsuzluklara rağmen iyi oynadılar, güzel goller oldu, daha fazla olması gerekirdi. İki-üç oyuncumuzun sakatlanarak çıkması rakibin uzun boylu oyuncularına avantaj oldu.” yanıtını verdi.

“Şenol Güneş istifa

Deneyimli teknik adam, “Maç sonunda bir grup taraftar ‘Şenol Güneş istifa’ tezahüratlarında bulundu. Bunula ilgili ne söylersiniz?” sorusunu, “İstifa ile ilgili seyirci tezahürat yapar. Niye bağırdınız diye söylemem mümkün değil. Kazanırsan alkışlar, kaybedersen olumsuz bakar. Elimizden gelen gayreti gösteriyoruz, taraftar da en az bizim kadar üzülüyor. Birini suçlayarak çözüm bulmanın doğru olduğunu düşünmüyorum.” diye yanıtladı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

tr Turkish
X