Galatasaray’ın yeni başkanı belli oldu

Galatasaray’ın yeni başkanı belli oldu

Galatasaray Spor Kulübü Olağan Seçim Genel Kurulu, Galatasaray Lisesi’nde gerçekleştirildi. Seçim sonucunda oyların 1541’ini alan Burak Elmas, Galatasaray Spor Kulübü’nün 38. başkanı oldu.

Image

Covid-19 pandemisi tedbirleri sebebiyle 30 sandıkta yapılan oylamada, Galatasaray Spor Kulübü’nün 4731 genel kurul üyesi tercihlerini yaptı. Beş adayla gerçekleşen seçimde İbrahim Özdemir sarı, Metin Öztürk mor, Eşref Hamamcıoğlu yeşil, Burak Elmas kırmızı ve Mehmet Yiğit Şardan gri oy pusulası ile yarışa girdi. 

Burak Elmas 1541 oyla yarışı kazandı. Eşref Hamamcıoğlu 1500, Metin Öztürk 893, Mehmet Yiğit Şardan 679, İbrahim Özdemir ise 92 oy aldılar. 

Image

Seçim sonuçlarının açıklanmasının ardından kürsüye gelen Burak Elmas, teşekkür konuşmasında şu ifadeleri kullandı:

“Tüm üyelerimize bana ve ekibime göstermiş oldukları teveccüh için çok teşekkür ediyorum. Bu Galatasaray’a yakışan yarışı birlikte götürdüğümüz tüm adaylara, Sayın İbrahim Özdemir, Sayın Metin Öztürk, Sayın Eşref Hamamcıoğlu ve Sayın Yiğit Şardan ile tüm ekiplerine bu yarışı güzelleştirdikleri için, Galatasaray demokrasisine katkıda bulundukları için teşekkür ediyorum. Bu seçim Galatasaray için çok önemli bir seçimdi ve Galatasaray kararını verdi. Galatasaray’da kimse kaybetmedi. Yarından tezi yok, yarın bir ve beraber olup önümüzdeki sorunları halletmek için Galatasaraylılar olarak tek yumruk olacağız ve birlikte çok şey başaracağız.” 

Image

“Huzurunuzda bu süreçte yanımdan hiç ayrılmayan sevgili eşim Yelda, oğlum Raif ve sevgili Leyla’ya çok teşekkür etmek istiyorum. Bu uzun maratonda ailem olan, beni bir saniye yalnız bırakmayan tüm ekip arkadaşlarıma müteşekkirim. İyi ki varsınız. Bu arada sevgili aileme de ayrıca teşekkür etmek istiyorum. Bu dönemler zor dönemler. Sonuna kadar yanımda oldular. Hepiniz iyi ki varsınız. Yaşasın Galatasaray!”

Image

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

tr Turkish
X