UEFA’dan Avrupa Şampiyonası’nda taraftarlara tedbir!

UEFA’dan Avrupa Şampiyonası’nda taraftarlara tedbir!

UEFA, EURO 2020’de maçlara katılan taraftarların güvenliğini sağlamak için hükümetler, sağlık yetkilileri ve yerel organizasyon kuruluşları ile yakın bir şekilde çalıştı.

Female Fans of Euro 2016 - Sports Illustrated

Salgınla ilgili güvenlik protokolleri ev sahibi ülkeler arasında farklılık gösterir ve yerel sağlık düzenlemeleri, her stadyumda seyirci güvenliğini sağlamak için birincil referans noktası sağlarken, bunlara UEFA’nın kendi minimum kriterleri de eklenir. Bu, tüm UEFA maçlarındaki maç organizatörlerinin enfeksiyon riskini en aza indirmek için tıbbi tavsiyeye dayalı en iyi uygulamaları benimsemeye kararlı olduğu anlamına gelir.

FC SHAKHTAR ENGLISH on Twitter: "#Ukraine's closing game at #Euro2016 has  kicked off. #UKRPOL #EURO2016… "

UEFA başkanı Aleksander Čeferin, “Oyunlarda güvenli ve şenlikli bir ortam sağlamak için ev sahibi dernekler ve yerel yetkililerle özenle çalışıyoruz.” dedi. “Kıta genelinde milli takım futbolunun kutlanması için tüm maçlarda seyircileri ağırlayabildiğimiz için gerçekten çok mutluyum.”

Euro 2016: Female Fans - Mirror Online

Stadyum kapasiteleri ile ilgili kararlar nasıl alındı?

Kararlar ev sahipleri tarafından alındı. Kilit gösterge, ev sahibi ülkelerdeki sağlık durumunun iyileştiğinin öngörüsüydü. Yerel aşıların piyasaya sürülmesi, ekonomiyi yeniden açma planları ve daha yüksek sıcaklıklar nedeniyle virüsün beklenen yavaşlaması dahil olmak üzere birçok faktör dikkate alındı.

Birçok ülkede, UEFA EURO 2020 zaten ulusal toparlanma stratejilerinin bir parçası olmuştu. Ayrıca UEFA, DSÖ COVID-19 risk değerlendirme aracını EURO 2020’ye uyarlamak için Dünya Sağlık Örgütü (WHO) ile yakın bir şekilde çalışmış.

Radiant female fans at FIFA World Cup - Sport - TASS

Sigara İçmek Yasak

EURO 2020’yi oyuncular, yetkililer, organizatörler ve seyirciler için sağlıklı bir ortamda düzenleme taahhüdünün bir parçası olarak, tüm stadyumlarda Sigara İçilmez politikası uygulanacak.

File:SPA-ITA Euro 2012 supporters outside the stadium.JPG - Wikimedia  Commons

Çoğu yerde, tam bir sigara içme yasağı uygulanacak. 

Stadyum çanağının dışında bulunan belirlenmiş sigara içme alanları Kopenhag ve Münih’te faaliyete geçecek.

World Cup 2018: 'Gutted' Harry Kane says England gave it their all as  millions of Three Lions fans suffer World Cup heartbreak once more

UEFA, EURO 2020’yi engelli taraftarlar için nasıl erişilebilir hale getirecek?

Tüm stadyumlar, etkinlik öncesi çalışma ziyaretlerinde UEFA ve ortak kuruluşları tarafından erişilebilirlik açısından değerlendirilmiştir.

Farklı ihtiyaçlar göz önünde bulundurularak erişilebilir koltuklar belirlenmiş ve daha önce gerekli standartları karşılamayan yerlerde iyileştirilmiştir.

Friday, 11th October 2019, Follow all EURO 2020 Qualifiers Football  fixtures, latest results & live scores. - Xscores News

Engelli ve hareket kabiliyeti kısıtlı seyirciler için özel park yeri mevcuttur. Bazı mekanlarda, stadyum konfigürasyonuna bağlı olarak, ek ihtiyaçları olan seyirciler için servis hizmetleri veya arabalar mevcuttur.

Tüm taraftarların koltuklarına kolayca ulaşabilmelerini ve maçlardan eşit şekilde keyif alabilmelerini sağlamak için özel bir gönüllü ekibinin desteğiyle birlikte özel yönlendirme tabelaları mevcuttur.

How is UEFA making EURO 2020 as safe as possible for supporters? | Inside  UEFA | UEFA.com

Stadyumlarda enfeksiyon riskini en aza indirmek için hangi sağlık ve güvenlik önlemleri alınacak?

Maçlara katılan taraftarların her zaman bir yüz maskesi takmaları gerekecek.

Soccer Fans at Euro Cup and Copa America

• Her bilet sahibi için belirlenmiş giriş zaman dilimleri : Sosyal mesafe kurallarına uyulmasını sağlamak için taraftarların stadyuma gelmeleri için 30 dakikalık bir zamanı olacak.

20 Countries with the Most Passionate Fanbases | Bleacher Report | Latest  News, Videos and Highlights

• Hijyen : Her stadyumun etrafındaki stratejik noktalara ortalama 800 adet el dezenfektanı yerleştirilecektir. Tüm EURO stadyumları maç günleri boyunca düzenli olarak temizlenecek.

Fans pack streets in Little Portugal after team wins Euro 2016 | CP24.com

• Sıraya alma : net zemin işaretleri, taraftarların sosyal mesafe düzenlemelerinden ödün vermeden hareketi sürdürmelerine yardımcı olacak.

Euro 2012 Predictions: Squads Sure to Shine in Group Stage | Bleacher  Report | Latest News, Videos and Highlights

• Kamu bilinci : Herkesin kuralların farkında olması için her stadyumda güvenlik önlemleri yoğun bir şekilde desteklenecek.

Images, Pictures and Photos of Beautiful, Sexy and Hot Spanish girls -  Spain Female Fans In World Cup 2018 - Sillyseason.com

• Nakitsiz işlemler : Her mekan, çoğu temassız okuyucu kullanan kart ödemelerini kabul edecek.

Female Fans of Euro 2016 - Sports Illustrated

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

tr Turkish
X