Galatasaray Adana Fatih Terim Ormanı açıldı

A+
A-
Galatasaray Adana Fatih Terim Ormanı açıldı

Galatasaray Hatıra Ormanları’nın üçüncüsü Adana’da açıldı. Türk futbolunda ilkleri başaran efsane teknik direktör Fatih Terim’in adını taşıyan Galatasaray Adana Fatih Terim Ormanı’nın açılışı, Yönetim Kurulu Üyesi Dilek Kutlu, Kulüp Genel Sekreteri Selçuk İren ve GSYİAD Başkanı İbrahim Hatipoğlu’nun katılımıyla gerçekleştirildi. Orman Genel Müdürlüğü ve Adana Galatasaray Taraftarlar Derneği’nin katkılarıyla ormana ilk fidanlar dikildi.

Image

Yönetim Kurulu Üyesi Dilek Kutlu açılışta yaptığı konuşmada, “Sene başında alınmış bir karar doğrultusunda ‘Her Nefeste Galatasaray’ projemizin üçüncü ayağı olan Adana Fatih Terim Ormanı’nı açıyor olmaktan büyük  onur duyuyorum. Hayatının yarım asrını Galatasaray’a yüreği ve emeğiyle veren, imza attığı başarılarla Adana sınırlarını, ülke sınırlarını Avrupa sınırlarını aşan, ülkemizin marka değerine değer katan, tüm yüreği ile Galatasaray’a hizmet eden, kendisini insan olarak örnek aldığım, asla vazgeçmemeyi öğrendiğimiz sevgili Fatih Terim, imparator… Yaşayan efsanemiz! İyi ki varsın! İyi ki Galatasaraylısın.” ifadelerini kullandı.

Image

2 BİN FİDAN DİKİLECEK

Adana Galatasaray Taraftar Derneği Başkanı Ozan Burucu ise, “Kulübümüzün bu yıl başlatmış olduğu “Her Nefeste Galatasaray” projesinin üçüncü ayağı olan Adana projesi ile buradayız. Biz bir spor kulübüyüz. Çevreye ve doğaya duyarlılılığı olan bir camiayız. Biz Galatasaraylılar olarak 1905 yılında Ali Sami Yen’in diktiği fidanların ürünüyüz. Bugün de yaşadığımız coğrafyaya bir orman hediye ediyor olacağız. Kulübümüzün önerisiyle Adanamızın kıymetlisi, Türkiye’nin tartışmasız en iyi spor adamı Sayın Fatih Terim adına bu ormanı açıyor olacağız. Kulübümüze bu isimle geldikleri için bir kez daha teşekkür ediyorum. Fidanlar 8-10 yılda boy vererek ormana dönüşecek. Burada temsili dikim yaptıktan sonra asıl dikim tarihi olan ekim-kasım aylarında 2 bin fidanı toprakla buluşturacağız.” dedi.

Image

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

tr Turkish
X