Fenerbahçe, Kızılay el ele…

Fenerbahçe, Kızılay el ele…

Türkiye’nin en büyük sivil toplum kuruluşu ve dünyanın en saygın spor markalarından biri olan Fenerbahçe, toplumsal sorumlulukları çerçevesinde bugüne kadar yaptığı önemli çalışmalara bir yenisini daha ekliyor. Bu kapsamda, Fenerbahçe Beko Erkek Basketbol Takımı, ihtiyaç sahibi insanlara yardım ulaştırmak için çalışmalarını büyük fedakârlıklarla sürdüren, ülkemizin en değerli kurumlarından Kızılay’a destek oluyor.

Fenerbahçe maç formalarının şort bölümündeki sponsorluk alanı, ING Basketbol Süper Ligi 2020-2021 sezonu Play-off dönemi boyunca Kızılay’a ayrılıyor.

Bu süreçte Fenerbahçe’nin Kızılay’a desteği yalnızca logo kullanımıyla sınırlı kalmayacak, toplumsal dayanışma ve faydayı arttırmak amacıyla birlikte geliştirilecek tüm ortak faaliyetlere de destek verilecek.

Fenerbahçe Beko Erkek Basketbol Takımı ile Kızılay arasındaki iş birliği hakkında Fenerbahçe Beko Basketbol Takımından Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Sertaç Komsuoğlu ve Türk Kızılay Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık değerlendirmelerde bulundu. 

Yönetim Kurulu Üyesi Sertaç Komsuoğlu “Fenerbahçe Spor Kulübü, ülkesini ve toplumunu düşünen bir sivil toplum kuruluşudur

Yönetim Kurulu Üyemiz Sertaç Komsuoğlu, “Biz Fenerbahçe Spor Kulübü olarak tüm branşlarda en doğru ve güçlü şekilde mücadele etmeye çalışıyoruz. Ancak bizim başarmak istediklerimiz sadece maçlar veya kupalar kazanmak değil, Fenerbahçe’nin büyüklüğünü ve gücünü kullanarak farklı alanlarda toplumumuza fayda sağlamaktır. Fenerbahçe Spor Kulübü, ülkesini ve toplumunu düşünen bir sivil toplum kuruluşudur ve her daim, aynı amaç için yola çıkan kurumlarımızın da destekçisidir. Bu yolda, Kızılay’ımız ile çok özel bir birlikteliğe gidiyoruz. Onların fedakârca yaptığı çalışmalara, onların logosunu ve adını formamıza taşıyarak katkı sağlamaya, Kızılay’ın adını ve anlamını daha fazla insana ulaştırmaya çalışacağız. Bu süreçte Kızılay ile gerçekleştireceğimiz farklı faaliyetlerimiz de olacak. Fenerbahçe Spor Kulübü olarak toplumsal dayanışmamızı çok önemsiyoruz ve bu yolda benzer projeler üretmeye de devam edeceğiz. Fenerbahçe’nin her zaman olduğu gibi bu konuda da öncülük etmiş olacağına inanıyor, bu anlaşmanın herkes için hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.

Türk Kızılay Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık “Köklü tarihe sahip Fenerbahçe Spor Kulübü’yle de geçmişten bu yana süre gelen iş birliklerimiz oldu

Türk Kızılay Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık ise spor camiasının Kızılay’a desteğinin artarak devam ettiğini belirterek, “Sporumuzun gözde isimleri ve kulüplerimiz, bazen kan bağışlarında bazen de sosyal yardım çalışmalarında kısacası her dönemde ülkemizin merhamet eli Kızılay’ımıza verdiği destekle daha fazla insana el uzatılmasına katkı sağlıyor. Pandemi döneminde de gıda kolisi bağışında bulunan sporcularımız ihtiyaç sahibi ailelere Kızılay aracılığıyla yardım elini uzattı. Son dönemde ise dünya yıldızı futbolcumuz Mesut Özil kardeşimiz bağışıyla destek oldu. Köklü tarihe sahip Fenerbahçe Spor Kulübü’yle de geçmişten bu yana süre gelen iş birliklerimiz oldu. Şimdi ise ihtiyaç sahipleri için yeni bir iş birliğine imza attık. Gerçekleştirdiğimiz bu işbirliğiyle daha çok ihtiyaç sahibine ulaşmak için çalışacağız. Spor camiası ve taraftarlarına da çağrıda bulunmak istiyorum. Gelin Kızılay’a destek olun daha fazla ihtiyacı olana yardım elimizi uzatalım.” şeklinde konuştu.

Fenerbahçe Beko Erkek Basketbol Takımı, ING Basketbol Süper Ligi 2020-21 sezonu Play-off çeyrek final ilk maçında 13 Mayıs Perşembe günü 20.15’te Darüşşafaka Tekfen ile Ülker Spor ve Etkinlik Salonu’nda karşılaşacak. Fenerbahçe, ilk kez bu mücadelede Kızılay logosunu maç formalarında taşıyacak.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

tr Turkish
X