Emre Belözoğlu “Rakiplerimizi takip ediyoruz”

A+
A-
Emre Belözoğlu “Rakiplerimizi takip ediyoruz”

Futbol A Takım Direktörü Emre Belözoğlu basın mensuplarının sorularını cevapladı.

“Ruhları şad olsun, Allah mekanlarını cennet etsin”

Sözlerine Kulübümüzün kuruluşunun 114. yılıyla ilgili konuşarak başlayan Emre Belözoğlu, “Kulübümüzü kuranlar çok büyük bir ülkeye, büyük bir millete umut oldu kulübümüzün kuruluşuyla beraber. Yabancı takımlarla ilk maçlarını yaptılar ve o dönem için istiklal mücadelesinde bence bütün milletimize örnek oldular. Neleri başarabileceğimizi önceden herkese hissettirdiler. Ruhları şad olsun, Allah mekanlarını cennet etsin. Bizler de bu büyük çınar altında hem sporcu olarak hem de farklı görevlerde bu pozisyonlarda yer aldık. Bizim için büyük bir şeref. Çalıştığımız arkadaşlarımız, beraber mücadele ettiğimiz herkes bizim için gerçekten çok büyük bir şeref bu forma altında bu büyük camiaya hizmet etmek.”

“Fenerbahçe forması giymiş her futbolcu bunu hisseder.”
 
“Oyun inşa etmek istiyoruz ama 20 küsür antrenman yaptık takımla, böyle baktığınızda kolay değil. Futbolun içinden gelmiş herkes anlayacaktır. Ama kazanmak çok önemli. Zaten bizim en büyük gücümüz burada taraftarımız. Pandemiden dolayı onlardan yoksun olarak maçlara çıksak da buranın enerjisi, buranın bize verdiği heyecan duygusu bambaşka. Fenerbahçe forması giymiş her futbolcu bunu hisseder. Ben arkadaşlarıma bunu anlatmaya çalıştım. Kadıköy’ün bizim için çok değerli ve önemli olduğunu, kalemiz olduğunu… Burada yapmamız gerekenler net. Oyunu istekle, coşkuyla oynadıklarında birçok kez ben de taraftarımızın mutlu olduğu gibi kenardan onları izliyorum. Çok yetenekli, çok değerli oyuncularımız var. Onları bu oyuna ikna etme süremizi biraz daha kısalttık. İkna oldular, keyif aldılar keyif verdiler. Maçlar da kazanılıyor çok şükür. Göreve geldiğimiz günden itibaren bazı şeylerin gelişmekte ve değişmekte olduğunu insanların söylemesi mutluluk verici.”

“Doğru inandığım, bildiğim yolda devam ediyorum”
 
“Türkiye’de teknik adam gözüyle baktığınızda konuşulması gereken oyun. Oyun üzerinden değerlendirmeler yapmak bizim görevimiz ama Türkiye’nin en büyük gerçeği skorların da size yardım etmesi gerekiyor. İlk gün ne söylediysem şu an aynı şeyi hissediyorum. Mental olarak da kendimi hazırladım. Psikolojik olarak bu anlamda futbolculuğumda daha fazla yaşadım. Arada çok büyük fark görmüyorum ama burada tabii yöneticilik vasfının devreye girmesi gerekiyor. Adaletli oyuncu tercihleri yapmanız gerekiyor, inandığınız oyunu oynatmak için devamlı pratik yapmanız gerekiyor. Doğru inandığım, bildiğim yolda devam ediyorum. Oyunun gelişmesinde en büyük pay sahibi oyuncular. Onların ikna edilme süreci kısaldı ve aynı zamanda keyif aldıkları, keyif verdikleri bir oyuna yöneldiler. En büyük pay sahibi oyuncular.”

“Henüz her şey mükemmel değil ama”
 
“Oyunu yetenekli oyuncularla, ayağına hakim oyuncularla oynamak istiyorum. Takımımda her bölgede böyle oyuncu olsun istiyorum. Şu an mevcutta merkez oyuncularımız ülkemizin kalitesini düşündüğümüzde çok üst seviyede oyuncular. Onları farklı görevlerde değerlendirmeye çalışıyorum ama değişken bir yapı içinde onlar da keyif alıyor. Bazen bir merkez oyuncusu gidiyor kenarda bekliyor, bazen o koşuları yapmalarını istiyorum. Pas ve hareketli oyunda doğru ilerlemelerimiz var. Henüz her şey mükemmel değil ama oyuncular özelinde herkese çok yakın olmaya çalışıyorum. Bir mesaj vermem gerekiyorsa onlarla samimi bir şekilde duygularımı paylaşmaktan taraf oluyorum. Onun dışında onlara bir tercih yaparak mesaj verme içinde olduğumu söyleyemem.”

“Serdar Aziz’in Instagram hesabını kapattığını bilmiyorum”
 
“Sosyal medya konusunda çok bilgili değilim. Çok hakim değilim. Ne yazık ki Türkiye’de birçok şeyin önüne geçse de sosyal medya kendi doğrularım adına karşılığı olduğu zamanlar var karşılığı hiç olmadığı zamanlar var. Serdar Aziz’in Instagram hesabını kapattığını bilmiyorum. Onun da böyle bir şey yapacağını düşünmüyorum. Maçtan önce kendisi doktor aracılığıyla ayağının ağrıdığını söyledi. Kulübümüzde bir laboratuvar kurduk. Bu laboratuvardan gelen geri bildirimler Serdar’ın ayağında bir gerilimin olduğuna yönelikti. Arka adeleler arasında %17-%18’e varan farklılıklar vardı. Doktorlarımızla onu dinlendirmekten yana karar aldık. Dinlendirmek dışında bir amacımız yok. Serdar bizim için değerli bir oyuncu bütün diğer takım arkadaşları gibi. Beni az çok tanıyan herkes bu konuda açık sözlü olabileceğimi bilirler. Bizim böyle bir gündemimiz yok, Serdar sosyal medya hesabını sildi ya da herhangi bir farklı bir konu yok. Tamamen Serdar’ın sakatlığına bağlı bir süreç yaşadı bugün takımımız.”
 
“Gerçekten Fenerbahçe’nin hedefleri bitmedi. Biz işin sonuna kadar bunu kovalayacağız ve sonunun iyi olacağına inancımız tam.”

“Rakiplerimizin ne yaptığını takip ediyoruz”
 
“(Galatasaray-Beşiktaş maçı) Çıkacak her sonucun bizi ilgilendirdiği gerçeğini düşünüyorum ama aynı zamanda bizim ne yaptığımızın çok daha değerli olduğunu söylemem gerekiyor. Biz her maçımızı kazanmak istiyoruz her rakibimize saygı duyarak. Herkes ligin sonuna gelindiğinin farkında. Her rakibe saygı duyuyoruz. Rakiplerimizin ne yaptığını takip ediyoruz ama bizim ne yaptığımızın çok daha önemli olduğunu düşünüyorum çünkü ben eğer 3 maçı kazandığımızda bu işin sonunun iyi olacağına inancımın tam olduğunu bir kez daha vurgulamak istiyorum.”

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

tr Turkish
X