Ali Koç “Fenerbahçe ne zaman burnunu kaldırırsa…”

A+
A-
Ali Koç “Fenerbahçe ne zaman burnunu kaldırırsa…”

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç basın mensuplarına açıklamalar yaptı.

Fenerbahçe ne zaman burnunu kaldırırsa haksız ithamlar geliyor”

“Biz bir seri yakaladık. Bir kimya, bir hava yakaladık. Burnumuzu kaldırdık. Fenerbahçe ne zaman burnunu kaldırırsa bir yerden bir şekilde haksız ithamlar, saldırı, bizi saha dışına çekme… Kavganın içine alınmaya çalışılıyor. Biliyorum taraftarlarımız, camiamız bana çok kızıyorlar. Niye masaya yumruğunuzu vurmuyorsunuz? Neden cevap vermiyorsunuz? Bizim tarzımız farklı. Biz camiamıza şirin gözükmek için tribünlere oynamak adına doğru bulmadığımız bir şeyi yapmayacağız. Başkalarını da töhmet altında bırakmayacağız. Bunu da ben hiç doğru bulmuyorum. Ama ne yazık ki hiç bizimle alakası olmayan konular bir şekilde bize yapıştırılmaya çalışılıyor.

“Biz bu kavganın içinde olmak istemiyoruz”

Bundan 1-2 ay önce şurada oynanan bir derbi maçı sonrası ezeli rakibimiz demediğini bırakmadı. Hepsi iftiraydı. Şimdi de son dönemde şaşkınlıkla izliyorum ama biz o topa girmeyeceğiz. Biz bu kavganın içinde olmak istemiyoruz. İşimize bakacağız, sahaya konsantre olacağız. Bunun asıl sebebi niye? Çünkü Türkiye’de şöyle bir anlayış var, şöyle bir intiba var. Bir yere kadar da ne yazık ki doğru. O da; maçlar sadece sahada kazanılmıyor, saha dışında kazanılıyor. Onun için hakemleri töhmet altında bırakmak, baskı altına almak, algı yönetmek, gerek kendinle ilgili verdiğin bilgilerde gerek rakiplerle ilgili söylediğin konularda ama biz bu topa girmeyeceğiz. Biz doğru bildiğimiz şekilde yürüyeceğiz. Ama üzülüyorum. Biz bu şekilde davranırsak kesinlikle Türk futbolunun sorunlarını hep beraber çözemeyiz.

“Gelirlerimizi artıralım, marka değerimizi yükseltelim”

Ben başından beri diyorum; çıkarlarımız da sorunlarımız da aynı. Rekabeti sahada bırakalım. Saha dışında da yapıcı rekabet, omuz omuza sorunlarımızı çözelim, gelirlerimizi artıralım, marka değerimizi yükseltelim. Dolayısıyla biz hala aynı noktadayız. Bu noktadan da hareket etmek istemiyoruz. Yarın bir gün taraftarlar diyecek ki, ‘bağırmadınız, çağırmadınız, hakkımız yendi, 2 puan gitti, şampiyonluk gitti.’ Evet, şampiyonluk çok önemli ama şampiyonluk değerlerden feragat etmek kadar önemli değil. İnşallah biz doğruyu yapan taraf oluruz ve inşallah hayretle karşıladığım bazı açıklamaların devamı gelmez.”dedi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

tr Turkish
X