Altın neden yükselmiyor? Uzmanı yorumladı işte detaylar…

A+
A-

ABD’deki tahvil faizi etkisiyle bir miktar yükselen altın durağanlaştı. Altının gramı hafta boyunca 410-420 bandında seyretti. Peki altın neden yükselmiyor. Teknik uzman Tunç Şatıroğlu nedenini açıkladı.

Altın neden yükselmiyor? Uzmanı yorumladı işte detaylar…

Altın ve gümüşle ilgili güncel durumu değerlendiren teknik analiz uzmanı Tunç Şatıroğlu yatırımcıya uyarılarda bulundu. Şatıroğlu, ‘ABD 10 yıllık faizleri maalesef 1,47 desteğini kıramadı. Bu da altın, gümüş ve TL üzerinde baskı oluşturuyor’ dedi.  Bir miktar yukarı yönlü ivme yakalayan altın bu hafta aynı ivmeyi sürdüremedi. Peki altındaki bu durulmanın sebebi ne?

Altın neden yükselmiyor?
Altındaki durağanlaşmanın nedenlerini irdeleyen Teknik analiz uzmanı Tunç Şatıroğlu, şunları söyledi;

1,60 bölgesinde dirençle karşılaşabilir. O zaman altında bir toparlanma görebiliriz. Yükselişin devamı için 1735 bölgesindeki direncin kırılması lazım. Şu aşamada ancak 10 yıllık faizlerde bir düşüş olmasıyla mümkün. Teşvik konusu artık gündemde değil. Enflasyonist etkisi önümüzdeki aylar içinde kendisini belli edecektir.”

Gümüş fiyatları geriledi
Gümüş fiyatları son günlerdeki yükseliş trendini bozarak hafatanın son işlem gününde 6 lira 25 kuruşa geriledi. Gümüşün ons fiyatı ise 25 dolar seviyesinde izliyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

tr Turkish
X