Fatih Terim “Bu lig maçı bunun pardonu yok”

Fatih Terim “Bu lig maçı bunun pardonu yok”

Teknik direktör Fatih Terim yayıncı kuruluşa açıklamalarda bulundu.

Terim, “Bu saha başımızı çok ağrıtacak. Televizyondan bakınca epey yeşil görünüyor; ama öyle değil. Kötüydü. Sahaya rağmen yapmak istediğimizi, planımızı, oyun anlayışımızı, taktiğimizi uygulayarak oyuncularımız muhteşem bir 45 dakika oynadı. Baskılı, bloklar arasında çok rahat top alan, geçen, oyunu domine eden bir Galatasaray vardı. Olmadı, ilk yarı yapamadık. İkinci yarı, iyi bıraktığımız ilk yarıdaki oyuna devam ettik. Maalesef yine pozisyon yokken bir gol yedik. 2-2’yi bulduk. Üçüncüyü kaçırdık; ama sonunda puan kaybettik. İyi oynamak, iyi mücadele etmek elbette önemli. İstatistikler ne olursa olsun sonuç iki puan kaybı. Tercihimiz hem iyi mücadele hem iyi futbol hem de mümkünse üç puan almak. Bugün ona çok yaklaştık. Son 30 saniyede Halil’in, Henry’nin , Falcao’nun Arda’nın şutları, Kerem’in iki şutu… Olmuyor bazen. Bugün oyun olarak çok iyi şeyler yaptık; fakat sonucu alamadık.” diye konuştu.

ENDİŞELENDİKLERİ İÇİN HAKLIYMIŞ

Sivasspor Kaptanı Ziya Erdal’ın Henry Onyekuru’ya attığı tekme hakkında yorumda bulunan Terim, “59. dakikada Henry’ye olan pozisyon… Ali Palabıyık top oynamış olsa içeriden, vurduktan sonra oyuncunun ayağı devam ediyor demez.  Oyuncu orada ayağını kaçırabilir. Bu şekilde en az iki-üç oyuncumuz atıldı. Uzatmanın 7 dakikasıyla birlikte 38 dakika var oyunun bitimine. Bu pozisyona kırmızı kart göstermiyor. Demek ki rakip takım ‘endişelendikleri’ için haklıymış. İki saniye öncesinde de bir oyuncu Gedson’un ayağına basıyor. Sarı kart olması lazım. O da verilmiyor. 59. dakikada gerçekleşiyor bu olay. 37-38 dakika var uzatmayla. Rakip 10 kişi oynayacaktı. Biz ise 11 kişi olacaktık. Ali Palabıyık top oynamadığı için rakibin topa vurduktan sonra ayağını kaçırabileceğini, tabanını koymayacağını bilemez. Anlamakta güçlük çekiyorum. Bu şekilde Falcao, Mostafa, Emre, Diagne gibi birçok pozisyon yaşadık ve 10 kişi oynadık. Biz kanmıyoruz. Bizi tatmin edecek halleri yok. Oynamadıkları için bu pozisyonları çözemiyorlar herhalde. Bundan bariz ne olabilir? Bu lig maçı. Bunun pardonu yok. Her hafta muhakkak bize karşı bir şeyler oluyor. Yarış devam ediyor. Biz bu arkadaşlara rağmen sahada oynamaya devam edeceğiz. Kimseye bir şey bırakacağımız yok. Bu oyunumuz sürdüğü müddetçe, her zaman sonuç bu şekilde olmayacaktır.” diye konuştu.

FARKLI BİR STADYUM

Saha zemini şartlarından dolayı farklı bir stadyumda oynama seçeceğinin olup olmadığı sorusuna ise teknik direktör Fatih Terim, “Farklı seçenek olma ihtimali yok. Ali Sami Yen’de oynayacağız. Farklı seçeceğimiz zaten yok. Bir saha var, o sahanın sahibi oynuyor. Öteki sahalarda öteki takımlar oynuyor haklı olarak. Olimpiyat Stadyumu zemin olarak en güzel stadyum. Başakşehir, stadyumunu başka maçlara açtığı için orasının zemini de bozuldu. Sonuç olarak Karagümrük de Olimpiyat Stadyumu’nda oynuyor. Onlarla içeride karşılaşacağız. Yoksa müracaatımızı yaptık. Seyirci avantajımız yok. Dışarıda da seyirci dezavantajımız var. Dolayısıyla burada oynayacağız. Bu sahada artık top bize mi seker rakip takıma mı seker bilemiyorum. Maçtan önce söylediğim gibi bizim tipimizdeki, iç sahada bu felsefeyle oynayan takımlar için en büyük dezavantaj kendi sahamız.” dedi. 

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

tr Turkish
X