Merkez Hakem Kurulu’nda 20 yıldır aynı isimler

2000 yılından bu yana 14 kez değişen MHK’de tam 10 başkan görev aldı. Yusuf Namoğlu 3, Zekeriya Alp ve Sabri Çelik 2 kez başkanlık görevi yaptı. Hikmet Öksüzoğlu, Ünsal Çimen, Metin Tokat, Zihni Aksoy, Turgay Güdü ve Alican Lakot, 4 yönetimde yer aldı.

Merkez Hakem Kurulu’nda 20 yıldır aynı isimler

Müthiş bir zirve yarışı yaşanan Süper Lig’de bitime tam 16 hafta kaldı. Spor camiası çekişmeli şampiyonluk yarışında hakemlerin önemli faktör olacağını dile getiriyor. AKŞAM Gazetesi Merkez Hakem Kurulunun son 20 yılını mercek altına aldı. 2000 yılından bu yana tam 14 kez Merkez Hakem Kurulunun başkanlık koltuğu değişti. Bu koltuğa tam 10 farklı isim oturdu. Bu dönemde Yusuf Namoğlu 3, Zekeriya Alp ve Sabri Çelik 2 kez başkanlık görevi yaptı.

Image result for tff.org MHK

ÜYELİKTEN BAŞKAN OLAN VAR

2 kez başkanlık koltuğuna oturan Sabri Çelik, 2 kez de yönetim kurulu üyesi olarak MHK’de görev yaptı. 1 kez başkan olan Oğuz Sarvan da iki farklı yönetimde yer aldı. Şu an MHK Başkanı olan Serdar Tatlı da 2 farklı yönetimde üye olarak görev aldı. Bu dönemde başkanlık yapan Mustafa Çulcu da 1 yönetimde yer aldı. 2000’den bu yana MHK yönetimlerinde tek kadın üye ise Lale Orta oldu.

BİRDEN FAZLA GÖREV ALDILAR

MHK, başkan hariç 8 üyeden oluşur. 2000 yılından bu yana tam 28 isim birden fazla yönetimde görev aldı. Hikmet Öksüzoğlu, Ünsal Çimen, Metin Tokat, Zihni Aksoy, Turgay Güdü ve Alican Lakot 4 yönetimde yer aldı. 3 yönetimde yer alan isimler ise Erol Ersoy, Yüksel Okçuoğlu, Mahmut Çetiner, Mevlüt Güzel, Murat Ilgaz, Kadir Tozlu ve Bedri Dölkeleş. 15 isim ise 2 farklı yönetimde aldı. 37 isim ise Merkez Hakem Kurulu listesinde bir kez görev yaptı.

AKŞAM / Orçun ÖZATEŞ

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

tr Turkish
X